Další

Nejlepší dovolená na Velikonoce 2023: Kam odjet?

Nejlepší dovolená na Velikonoce 2023: Kam odjet?

Velikonoční svátky jsou pro dovolenou ideální čas. Vyrazíte mimo sezóny, pláže a hotely budou poloprázdné. U vyhlášených památek a ve světově proslavených městech nebudete potkávat davy turistů. Rádi byste se na Velikonoce vypravili někam na dovolenou a přemýšlíte nad tím, kam? Nechte se inspirovat našimi tipy.

Kapverdské ostrovy

Těchto 10 ostrovů se rozkládá v Atlantském oceánu, u pobřeží západní části Afriky. Slunečné počasí je zde během celého roku. Jsou tedy ideálním dovolenkovým místem i pro období Velikonoc. Svým návštěvníkům nabízejí dlouhé písečné pláže a ubytovat se můžete v některém z velmi moderně vybavených hotelů. Nádherné pláže na vás čekají na ostrovech Sal nebo Boa Vista. Zajímavým místem je Praia Chave.

Vzhledem k tomu, že na ostrovech převládá především katolické náboženství, Velikonoce v těchto místech patří mezi největší náboženské svátky. Celá řada měst pořádá různé oslavy, kterých se můžete zúčastnit a seznámíte se tak s místními tradicemi a zvyklostmi.

Egypt

Patří mezi velmi oblíbené dovolenkové destinace. Bílé pláže nabízí Hurghada nebo Marsa Alam. Vykoupat se zde můžete v průzračné mořské vodě. Místo vyhledávají také potápěči a milovníci vodních aktivit. I zde můžete oslavit Velikonoce. Řada rodin zde na zahradách nebo v parcích pořádá rodinné pikniky .

Velikonoce v Evropě

Pokud chcete vyrazit na velikonoční poznávací zájezdy po Evropě, vydejte se do kvetoucího Amsterdamu, kde na vás čeká největší nizozemský květinový park. Dechberoucí výhled poskytuje Eiffelova věž v Paříži. Za návštěvu stojí i italské Benátky.

Rakouské Alpy

Patříte-li mezi milovníky zimních radovánek, můžete si je užívat i na Velikonoce. Vypravte se do rakouských Alp. Čeká zde na vás velké množství upravených sjezdovek i běžeckých tras. I v dubnu je zde sněhová pokrývka poměrně bohatá. Nabízejí ji malá i větší zimní lyžařská střediska. Kromě toho tento lyžařský ráj zase není až tak vzdálený, vzdálenost se dá zdolat i autem. Vypravit se můžete třeba do Dolního Rakouska do středisek Kasberg nebo Ötscher. Mezi nejvyhledávanější patří tyrolské Alpy. Vzdálenost je sice delší, ale jejich návštěva rozhodně stojí za to. Vyberte si třeba největší rakouské ledovcové středisko Stubai, které má dokonalé lyžařské podmínky až do konce května.