Další

Nejhorší věci od Vietnamců: nekupujete si tyto 4 produkty?

Nejhorší věci od Vietnamců: nekupujete si tyto 4 produkty?

Vietnamské večerky jsou dnes téměř na každém kroku, nakoupíte v nich levně a často jsou otevřené i v době, kdy mají klasické obchody už dávno zavřeno. Vietnamské obchody nabízí širokou škálu zboží, z kterého si vyberete. Většinou zde nakoupíte poměrně kvalitní věci, nicméně existují 4 produkty, kterým byste se měla raději vyhnout. Jaké jsou nejhorší věci od Vietnamců? 

1. Mléčné produkty

Ve vietnamských večerkách můžete najít mléčné produkty, které však nemusí být správně skladovány. Večerky bývají malé a nemusí mít dostatek prostoru na uchování zboží v takových podmínkách, které jsou pro daný produkt potřebné. Pokud tedy chcete u Vietnamců zakoupit produkt, který vyžaduje chlazení, ještě to zvažte, protože se může stát, že daný mléčný produkt nebude v nejlepším stavu.

Sklenice mléka položená na zídce s trávníkem v pozadí.

2. Potraviny s krátkou trvanlivostí

U Vietnamců můžete najít nejrůznější předměty včetně potravin, které mohou vyžadovat rychlejší spotřebování než je tomu u produktů, které zakoupíte v supermarketu. Pokud hledáte konkrétní potravinu a potřebujete, aby nebylo nutné ji zpracovat během několika následujících dní, vyhledejte raději specializovaný obchod. 

3. Ovoce a zelenina

Mezi nejhorší věci od Vietnamců můžeme zařadit také ovoce a zeleninu. V těchto obchodech můžete zakoupit tento druh zboží, jehož přeprava však nemusí být vhodná a potraviny mohou do obchodu dorazit potlučené a hnijící. Chcete-li si být jistá, že koupíte čerstvé zboží, které má skvělou chuť a správnou nutriční hodnotu, raději navštivte některý z českých obchodů, které se na prodej ovoce a zeleniny specializují.

Síťovaná taška s pomeranči.

4. Alkoholické nápoje

Ve večerkách najdete také alkoholické nápoje, které se na první pohled zdají výhodné díky své nízké ceně. Měla byste se však mít na pozoru, protože v těchto obchodech bývá alkohol sice levný, ale může být také o dost méně kvalitní než alkohol koupený ve specializované prodejně. Zakoupení takového produktu může mít negativní vliv na vaše zdraví a zároveň jeho chuť nemusí odpovídat vašim požadavkům.