Krása a módaMóda

Nejhorší tuniky, které seniorkám nesluší a nejsou pohodlné

Nejhorší tuniky, které seniorkám nesluší a nejsou pohodlné

Jarní a letní topy je možné pořídit ve velmi širokém spektru střihů a designů, které mohou velmi dobře vyzdvihnout vaše přednosti, ale také zvýraznit ty nedostatky. V posledních letech si řada mladších i starších žen oblíbila specifický typ topu označovaný jako tunika. Jedná se o volnější top košilového střihu, který je možné pořídit z různých materiálů a ve velmi variabilním provedení. Jeho typickým prvkem je širší střih, který doplňují krátké či dlouhé rukávy a specificky řešený výstřih.

Jakým tunikám by se měly seniorky vyhýbat

Tunika vám mže velmi dobře posloužit, pokud správně zvolíte její provedení. Velmi výhodné jsou pro dámy s větším poprsím, které by rády zamaskovaly nějaké to kilo navíc, je však nutné tuniku správně zkombinovat s ostatním oblečením. Pokud jste zvyklá nosit volné pohodlné kalhoty, bude pro vás výhodnější klasická kratší košile, tuniky se vždy kombinují s užším spodní dílem (kalhotami, sukní nebo třeba Capri kalhotami či legínami). A na jaké tuniky by tedy seniorky měly raději zapomenout?

Příliš krátké tuniky

Vzhledem k typickému postupnému rozšiřování spodního dílu velmi krátké tuniky tvarují postavu poměrně zvláštním způsobem, který může být pro seniorky až nelichotivý. Krátká tunika navíc nenabízí takový komfort, jaký seniorky vyžadují. Vhodná tunika by měla mít délku minimálně po hýždě, rukávy volte raději alespoň tříčtvrteční.

Tuniky z málo pružných materiálů

Pokud zvolíte pro seniorku materiál málo pružný nebo vzdušný, může být její nošení nepříjemné. Jelikož se jedná oblečení pro teplejší dny, měla by být tunika z lehčích materiálů. Málo pružný materiál může být navíc problémem při oblékání a svlékání, jelikož seniorce nenabídne dostatečnou vůli. To platí také pro rukávy, které by neměly být příliš úzké.

Tuniky zvláštních střihů a motivů

Stejně jako u jiných kusů oblečení i u tuniky pro seniorky by měl být výběr založen především na elegantním stylu a konzervativním designu. Vyhýbejte se tak tunikám s asymetrickým střihem nebo zvláštními prvky, nadměrnými ozdobami, výraznými barvami či vzory a také velmi hlubokým výstřihem. Ideální jsou jednoduchá a funkční řešení a přírodní barvy doplněné případně drobnými vzory nebo motivy.