Krása a módaMóda

Nejhorší svetry: Těmto 3 kombinacím se vyhněte!

Nejhorší svetry: Těmto 3 kombinacím se vyhněte!

Většina z nás se na zimní měsíce těší kvůli svetrům. Naše redakce miluje jejich příjemný a hřejivý pocit, když se do oblíbeného kousku zachumlá. Nicméně ne každý svetr stojí za to vytáhnout na další sezónu. A i svetry, stejně jako jiné módní kousky, podléhají tomu, že během chvíle přicházejí a ocházejí z módy. Které tři svetry jsou ale nejhorší ze všech a měli byste na ně raději zapomenout?

Cropped svetry

Jak již zmiňujeme hned v úvodu, svetry milujeme z toho důvodu, že se do nich můžeme zachumlat a být v teple. Věci ve střihu cropped tu budou sice vždy, ale co si budeme povídat. Cropped svetry jsou nepraktické a svým způsobem i zastaralé.

Svetry v tomto střihu se hodí spíše pro pouliční styl, kdy je cílem vypadat nedbale. Ale která žena by po takovém vzhledu vlastně toužila? A krom toho, k čemu mít doma svetr, který nám vlastně neprokáže žádnou službu? Místo nevhodného svetru sáhněte raději po klasičtějším kousku, který ochrání vaše ledviny a močové cesty před prochladnutím. Bohužel cropped svetr vám takovou službu určitě neprokáže.

Duster kardigan

Kardigan ano, ale! Víme, že tento typ svetru je sice velice pohodlný a populární, nicméně jeho délka je málokdy lichotivá typu postavu. Vaši siluetu tak nevhodně zvolený kardigan může zdeformovat nebo utopit, pokud jste menší postavy. Místo toho, aby vám svetr sahal až ke kotníkům, volte raději kardigan v přiměřené délce ke kolenům nebo nad kolena.

Všechny víme, že právě tento typ svetru se vrátil spolu s revolucí trendu Y2K, ale měli byste ho nosit rozvážně. To znamená: nezapomínat na styl a eleganci! A co je sázka na jistotu? Kardigan se stejnobarevným topem. Díky této kombinaci budete působit elegantně a sofistikovaně. A pokud chcete váš outfit oživit, zapojte do role jednoduchý šperk.

Nahá ramena

Pokud vybíráte slušivý svetr, vyhněte se rádoby zajímavým průstřihům a obnaženým ramenům. Ano, výstřihy a průstřihy jsou sice zábavné, ale trendy už rozhodně nejsou. Pokud si všímáte, co je ve světě módy momentálně chic, pak narazíte na jednoduchost. A navíc se nemusíte bát. Existuje tu i alternativa jménem asymetrie. I asymetrický střih může působit elegantně, dodat vám jedinečný šmrnc a navíc vás udrží v teple!