Další

Nejhorší prací prášky v roce 2024: nemáte některý z nich doma?

Nejhorší prací prášky v roce 2024: nemáte některý z nich doma?

Označení pracího prášku za nejhorší může být ošemetné, protože prášek, který vyhovuje jednomu, nemusí nutně dobře sloužit druhému. Přesto mají nekvalitní produkty společné znaky, které je oddělují od výrobků, jež plní, co slibují. Toto jsou nejhorší prací prášky v roce 2024. 

1. Nedokonale odstraňují skvrny

Na obalu každého pracího prostředku je vždy napsáno, jaké jsou jeho účinky. Pokud s tímto práškem perete a stále se nemůžete dočkat čistého prádla, jedná se pravděpodobně o nekvalitní výrobek. Pokud prací prášek efektivně neodstraňuje skvrny, neodmašťuje nebo není schopen prádlo zbavit potu, je vadný. 

2. Nachází se v něm nečistoty nebo sraženiny

Pokud koupíte prací prášek poprvé, pozorujte, jak se chová. Pokud jej rozpustíte na zkoušku ve vodě a vidíte, že se v něm nacházejí nečistoty nebo sraženiny, může to být znamení, že se jedná o nekvalitní produkt. V takovém případě se raději příště poohlédněte po něčem jiném.

Odměrka s rozsypaným pracím práškem.

3. Nevoní

Prací prášky si kupujeme nejen kvůli jejich účinnosti v rámci praní, ale také proto, aby naše oblečení krásně vonělo. Toho nedosáhnete, pokud si pořídíte prášek, jenž se vyznačuje velmi silnou, chemickou vůní. Kvalitní prací prášek by měl mít jemnou vůni, která by pro vás měla být příjemná. 

4. Nerozpouští se

Určitě jste se setkali s pračkou, jejíž otvor na prášek je plný jeho zbytků. Právě těmito zbytky se vyznačuje nekvalitní prací prášek, který se jednoduše nerozpouští a vytváří hrudky. Pokud se takto chová váš prášek, může se jednat o produkt, který má velmi slabé účinky.

Detail na prací prášek.

5. Obsahují málo aktivních složek

Mezi nejhorší prací prášky v roce 2024 můžeme  zařadit určitě ty, které obsahují nízkou koncentraci aktivních látek, která může být příčinou toho, že budete muset prostředku použít mnohem více k dosažení požadovaných výsledků. To může velmi zvýšit vaše náklady na praní. Raději se poohlédněte po pracím prostředku, který stojí přiměřeně, nebudete ho muset použít tuny, a přesto vaše prádlo vypere bez problémů.