DalšíKrása a módaMóda

Co se vyplatí kupovat v second handech: 3 nejvýhodnější kategorie

Co se vyplatí kupovat v second handech: 3 nejvýhodnější kategorie

Nákupy z druhé ruky jsou v posledních letech stále oblíbenější. Čím dál víc lidí se snaží ochránit životní prostředí a umírňuje tak své konzumní chování. Některé věci bychom ale stále měli pořizovat nové. Jde například o boty. U některého zboží však nemusíme váhat příliš dlouho. Co se vyplatí kupovat v second handech? Máme pro vás 3 tipy!

Oblečení

Oblečení asi nakupujeme v bazarech nejčastěji. A není se čemu divit. Zejména svrchní kousky šatníku jako jsou různé kabáty a bundy, ale také různé svetry nebo šaty bývají nošené jen velmi zřídka, a proto je můžete i z druhé ruky sehnat v báječném stavu. Vždy se při nákupu v second handech zaměřte na materiál. Kvalitní kousky, které nové bývají mimo naše cenové možnosti (např. kožené, vlněné, kašmírové) mohou v bazaru vyjít jen na pár korun. Díky vyšší kvalitě vám ale budou dělat radost mnoho let.

Potřeby pro vaše nejmenší

Děti potřebují spoustu věcí. Ať už jde o oblečení, hračky nebo jiné vybavení. Zejména u malých dětí a miminek však platí, že tyto věci potřebují jen po určitý omezený čas. I věci z druhé ruky navíc bývají v (téměř) perfektním stavu. Pokud tedy právě očekáváte přírůstek, zkuste se alespoň po části výbavičky poohlédnout v bazarech. Uvidíte, že vám poděkuje nejen vaše peněženka, ale také stávající rodiče, kteří se těchto věcí potřebují zbavit, a životní prostředí.

Knihy

Hledat knihy z druhé ruky by vás možná ještě před několika lety nenapadlo, dnes se ale s internetovými bazary roztrhl pytel. A proč ne? Knihy rozhodně patří mezi to, co se vyplatí kupovat v second handech. Pokud si chceme nějakou knihu přečíst, neznamená to, že ji také chceme vlastnit. Nový román můžeme po pár dnech či týdnech poslat dál a stejně tak se k nám mohou knihy i dostat. Než tedy příště zaplatíte tisíce za nové knihy, projděte si internetové bazary. Často v nich najdete i aktuální knihy, ale najdete zde především takové, které již z regálů klasických knihkupectví vymizely.