Krása a módaMóda

Nedbalá elegance: Proč si tento styl zamilujete i v roce 2024?

Nedbalá elegance: Proč si tento styl zamilujete i v roce 2024?

Málokterý módní styl je tak chytrý a osobitý zároveň. Řeč je o nedbalé eleganci, respektive smart casual. Jak o něm jeho název vypovídá, tak takový přesně také je – ležérně elegantní. V tomto článku vás přesvědčíme o tom, že nedbalou eleganci byste měli mít vždy ve vašem šatníku!

Z pracovního pohovoru na skleničku

Nedbalá elegance je chytrý módní outfit, díky kterému můžete ihned z pracovního pohovoru vyrazit za přáteli do baru, aniž byste se museli převlékat a ztrácet čas vybíráním zcela nového outfitu. Právě nedbalá elegance vám totiž dává jedinečnou možnost cítit se celý den skvěle v jednom outfitu a zároveň se nebát, že někam dorazíte nevhodně oblečeni.

Příkladem pro takový outfit, ze kterého můžete z pohovoru do baru, bude bílá košile v kombinaci s černými přiléhavými džíny. Jak už správně hádáte, tak právě košile se postará o eleganci a džíny o nedbalost. Skvělým doplňkem budou černé lodičky nebo baleríny a libovolná kabelka.

Sako a sneakersy

Tuto kombinaci si zapamatujte a nebude to nikterak složitý úkol, protože právě sako a tenisky jsou nejčastější volbou žen preferujících nedbalou eleganci.

A jak tedy výsledný outfit bude vypadat? Základem je samozřejmě sako a nic nezkazíte, pokud zvolíte oversized. Pod sako se hodí přiléhavé tričko a jako spodní díl můžete zvolit džíny nebo také libovolné kalhoty. Nezapomeňte však, že pokud zvolíte oversized sako, snažte se aby zbytek outfitu byl přiléhavý. V případě celého oversized outfitu by se totiž již nejednalo o nedbalou eleganci. A v neposlední řadě přicházejí na řadu sneakersy! Ty by měly být čisté a bílé.

Doplňky

Smart casual outfit skvěle doplní také vhodné hodinky, náušnice nebo klobouk. Především muži volí jako chytrý doplněk opasek, protože se postará o nedbalou eleganci také při nošení džínů nebo plátěných krátkých šortek.