Krása a módaMóda

Módní značky: jaké jsou v roce 2024 ty nejvíc trendy?

Módní značky: jaké jsou v roce 2024 ty nejvíc trendy?

Móda je pro některé z nás důležitá, pro jiné zas tolik ne. Ať už je ale váš postoj k módě jakýkoliv, tak vás chtě nechtě ovlivňuje v každodenním životě. Módní značky vídáme všude kolem sebe. Na televizních obrazovkách i na displejích mobilních telefonů a monitorech našich počítačů, na billboardech i venku na ulici. Ačkoli bychom to často nepřiznali ani sami sobě, hodnotíme lidi v našem okolí mimo jiné i podle toho, jaké oblékají módní značky.

Proč tedy na módních značkách (ne)záleží?

Je nutné si uvědomit, že silné módní značky stojí za rozvojem módy a celého módního průmyslu. Bez módních značek jen těžko docházelo k vývoji kupředu. Udávají trendy a nastavují laťku. Pro známé značky pracují ti nejlepší světoví designéři, a díky jejich spojení si my můžeme užívat krásnou módu. Lpění na tom, jaké logo my sami a lidé kolem nás nosí na hrudi je ale bláznovství.

Módní značky jsou potřebné pro fungování módního průmyslu, spíš než na jejich loga, se ale zaměřte na použité materiály, kvalitu provedení a zacházení se zaměstnanci. A tyto hodnoty lépe odráží malé lokální značky než velké korporace.

TOP 10 trendy módní značky

Na samé špici žebříčku se již tradičně umisťuje sportovní značka Nike, která vyrábí nejen oblečení ale i obuv, a která se zaměřuje zejména na volný čas a sport. Ve srovnání s jinými TOP značkami je Nike poměrně levný a široce dostupný. I to jej zřejmě dostalo na samý vrchol žebříčku. Správně nastavená politika značky spolu s příjemným designem a cenotvorbou z něj zkrátka činí naprostého favorita.

Na druhé příčce se umisťuje značka Guess, následovaná Chanelem. Na dalších místech v TOP 10 bychom nalezli značky jako je Givenchy, Gucci, Versace, Hermès, Balenciaga, Dior a Louis Vuitton s jejich signifikantním vzorem.

A jaké jsou vaše oblíbené módní značky?