KrásaKrása a módaZdraví

Mikrojehličkování: zkušenosti vám v roce 2024 pomohou s rozhodováním

Mikrojehličkování: zkušenosti vám v roce 2024 pomohou s rozhodováním

Mikrojehličkování neboli microneedling je název, který se používá pro dermatologickou proceduru se skvělými efekty. Setkat se můžete též s označením mezoterapie. Tento proces pomáhá vyživovat pleť do hloubky, zpomaluje proces stárnutí pokožky obličeje, krku a dekoltu, zpevňuje kontury obličeje a stimuluje proces tvorby kolagenu. Dále je mezoterapie vhodná pro redukci rozšířených pórů, červených žilek a jizviček. Hodí se také pro sjednocení barevného tónu pleti.

Údajně navíc mikrojehličkování neprovází žádné nežádoucí vedlejší efekty a lze jej aplikovat v podstatě komukoli. Rozhodující není ani věk, ani typ vaší pleti. Jaké mají ale zákaznice ohledně mikrojehličkování zkušenosti?

Zkušenosti ohledně mikrojehličkování

Zkušenosti některých zákaznic vypadají až skoro vymyšleně. Až tak kladné reakce totiž na tuto kosmetickou proceduru jsou. Některé ženy si velmi chválí schopnost mezoterapie prozářit pleť, stáhnout rozšířené póry a odstranit stopy únavy. Jiné pějí ódy kvůli schopnosti mikrojehličkování zredukovat tvorbu akné a jizvy po něm. Podle recenzí se zkrátka zdá, že mikrojehličkování dokáže skutečně pomoci s drtivou většinou dermatologických obtíží, které kosmetičky slibují.

Přestože ale můžete s téměř naprostou jistotou očekávat dechberoucí výsledky, a ani samotná procedura není vyloženě bolestivá, proces hojení vás může trochu potrápit. Jelikož je mezoterapie založena na vpichování velkého počtu jehliček do kůže obličeje, potřebuje ošetřená oblast následně několik dní, aby se z tohoto procesu vzpamatovala. To bývá doprovázeno silným začervenám a posléze také odlupováním kůže. I přes drobné nepohodlí se ale investice do mikrojehličkování bezesporu vyplatí.