KrásaKrása a móda

Makeup na mastnou pleť: 2 tipy pro správný výběr

Makeup na mastnou pleť: 2 tipy pro správný výběr

Jste majitelkou mastné pleti, a přesto byste se ráda líčila? Pamatujte, že pro každý typ pleti je vhodný jiný typ make-upu. Dnes vám proto poradíme, podle čeho vybrat makeup na mastnou pleť a na co se při jeho výběru zaměřit.

Jak poznáte, že máte mastnou pleť?

Nejdříve pár slov k tomu, jak vůbec poznáte, že je vaše pleť mastná. Ne všechny ženy totiž mají přehled o to, jaký typ pleti vlastně mají – to často vede k tomu, že pro sebe vybírají nevhodné produkty, které jim nesedí.

Znaky mastné pleti:

  • nadměrné maštění pokožky
  • lesknutí pleti
  • rozšířené póry
  • po umytí bývá pokožka napjatá
  • tvoří se akné a černé tečky

Jak vybrat makeup na mastnou pleť?

Máte-li mastnou pleť, pak je pro vás nejlepší volbou make-up s přívlastkem matující. Doporučit vám můžeme lehké pěnové nebo pudrové make-upy. Jakmile se s nimi naučíte pracovat a důkladně je zapracujete do pleti, dokonale vám sednou.

Majitelkám mastné pleti radíme vybírat lehčí produkty, protože u těch není takové riziko, že ucpou rozšířené póry a nezadělají tak na vznik nevzhledných pupínků. Pleť také může pod těmito produkty volně dýchat.

Záleží na aplikaci i správné péči o pleť

Možná jste někde zaslechli nebo se dočetli, že ženy s mastnou pletí by make-up neměly používat vůbec, protože tím své pokožce akorát škodí. Není to pravda. Chce to ale vědět, jak na správnou aplikaci a podstatná je také správná péče o pleť.

Než nanesete makeup na mastnou pleť, nezapomeňte ji důkladně vyčistit. Naneste lehoučký krém určený na mastnou pleť a také malinké množství podkladové báze. Aby vaše pleť působila matným dojmem, po aplikaci make-upu ještě tvář jemně přepudrujte.