Krása a módaMóda

Letní módní trendy pro seniorky

Letní módní trendy pro seniorky

Letošních módních trendů je celá řada, ale ne všechny se hodí pro seniorky. Starším dámám doporučujeme vynechat například průsvitné materiály a opatrně zacházet s letos tak moderní krajkou. Naopak pořídit si klidně mohou šaty s květy nebo oděv v barvě roku, kterou je Viva Magenta.

Vhodně zvolené barvy

Starší dámy by střihy a barvy šatů měly volit především s ohledem na typ své postavy a na to, co jim sluší. Na módní trendy se až tak ohlížet nemusejí. Pokud však přeci jen chtějí následovat módní trendy, měly by si koupit nějaký ten kousek v zářivé barvě roku, kterou je Viva Magenta. Barva v sobě snoubí tóny růžové, červené a fuchsiové.

Další barvy, které můžeme pro seniorky na léto doporučit, jsou například pudrová, světle šedá, krémová, béžová. Vhodné jsou i pastelové barvy, krásně každou ženu rozzáří.

Tip pro vás: Netroufáte-li si na výrazné barvy, pořiďte si alespoň výrazný barevný šátek a uvažte si ho kolem krku.

Důmyslné detaily

Pokud chcete svůj oděv ozvláštnit a oživit, vyzkoušejte sukni s nejrůznějšími cípy nebo topy asymetrických střihů. Hezky působí i průstřihy na šatech nebo výstřihy do šikmého V. Máte-li malá ňadra, slušet vám bude halenka s vodopádovým výstřihem.

Vhodné sukně a kalhoty

Místo šortek si raději oblékněte dlouhou sukni (například zavinovací sukni nebo maxisukni). Pokud chcete v létě nosit kalhoty, volte vzdušnější a lehčí materiály. In jsou letos také cargo kalhoty. Pokud se hodí k vašemu celkovému stylu, klidně si jedny pořiďte.

Tip pro vás: Volné kalhoty a dlouhé široké sukně noste s přiléhavými basic tričky nebo upnutějšími halenkami. Máte-li na sobě kalhoty přiléhavé, můžete si naopak dovolit volnější halenku.