Krása a módaPleť

Lehké líčení: Díky těmto 3 tipům vaši pleť nebudete zatěžovat

Lehké líčení: Díky těmto 3 tipům vaši pleť nebudete zatěžovat

Nejčastěji právě v teplých měsících vyhledáváme tipy a rady pro lehké líčení. Právě v létě totiž naše pokožka na obličeji potřebuje správnou hydrataci a zároveň také nic těžkého, co by ji zbytečně zatěžovalo.

Hydratace pleti

Aby vaše lehké líčení bylo dokonalé, je potřeba ze všeho nejdříve svůj obličej připravit pomocí vhodného pleťového krému. Vyberte si takový, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Nezapomínejte na to, že váš denní krém je nutné nanášet vždy na vyčištěnou pleť a pomocí umytých, čistých rukou.

Sjednocení pleti, zakrytí nedokonalostí

Pro rovnoměrné a lehké líčení bude vždy nutné pleť sjednotit. Skvělou volbou může být lehký BB cream, díky kterému bude vaše pleť vyživená, hydratovaná i sjednocená zároveň. V létě můžete využít také produktů s UV faktorem pro ochranu vaší citlivé pleti.

Zakrytí malých nedokonalostí je klíčem k dokonalé pleti. Tmavé kruhy pod očima, pupínky, akné nebo jiné nedokonalosti můžete schovat pomocí korektoru v tuhé nebo tekuté variantě. Pro rozjasnění oblasti pod očima zvolte vždy korektor o jeden stupeň světlejší.

Produkty pro lehké léčení

Jakmile je vaše pleť dokonalá, můžete přejít k samotným produktům pro lehké líčení. Jaké jsou naše nejlepší tipy pro lehké líčení?

  • Obočí je základ lehkého líčení a v mnoha případech ani jiné make-up produkty než stíny či tužka na obočí nebudou potřeba. Právě nalíčení a zvýraznění vašeho obočí tedy může být jedinou volbou lehkého make-upu a žádné další líčení již nebude nutné.
  • Přirozeného a lehkého líčení však můžete docílit také přidáním řasenky. Naneste vrstvy na horní i spodní řasy a s očními stíny si nelamte hlavu.
  • Jestliže nechcete nechat své tváře bez barev, použijte velmi jemnou a světlou tvářenku, která váš obličej rozzáří a zároveň nebude příliš těžká. Nanášejte ji na lícní kosti a roztírejte vždy směrem ven do ztracena.