Krása a módaMóda

Kožené legíny na zimu 2023? Vybírejte podle našich tipů

Kožené legíny na zimu 2023? Vybírejte podle našich tipů

Kožené legíny na zimu? Proč ne. Seženete je totiž i v zateplené zimní verzi. Poradíme vám, s čím kožené legíny kombinovat, k čemu tento výrazný kousek naopak neoblékat a jaké konkrétní legíny si v letošním roce pořídit.

Kožené legíny a s čím je kombinovat

V první řadě si uvědomte, že legíny nejsou kalhoty. Doporučujeme je tedy kombinovat s delšími halenkami, tunikami nebo s oversized svetry (zkrátka s jakýmkoliv topem, který končí pod zadečkem). Moc hezky také budou ke koženým legínám vypadat svetrové šaty.

Dále je třeba pamatovat na to, že kožené a koženkové legíny patří mezi statement kousky a v ideálním případě by se měly kombinovat s jednoduchými basic kousky. Dobře poslouží trenčkot nebo třeba vlněný oversized svetr. Barva svetru může být klidně hodně výrazná.

Barva a délka legín

Kožené legíny rozhodně nemusejí být vždy jen černé. Rozhodně ale platí, že černé legíny se nejsnadněji kombinují s dalším oblečením a také, že v nich dámy vypadají nejvíce šik. V neposlední řadě určitě oceníte, že černá barva zeštíhluje.

A jaká je ideální délka legín? Záleží jen na vás. Legíny v délce pod kotníky vaše nohy opticky prodlouží, kratší legíny zase vaše nohy mohou opticky zkrátit. Pokud si k legínám obujete kozačky, rázem máte po starostech. Délku legín už vůbec nemusíte řešit.

Několik tipů, jak vybrat kožené legíny

  • Legíny vám musí dobře padnout a být vám pohodlné.
  • Raději kupujte legíny s vysokým pasem, které vám budou dělat hezčí postavu.
  • Máte-li nějaké to kilo navíc, vyhněte se koupi lesklých legín. Takovéto legíny by vám zbytečně přidaly kila.
  • Pokud máte silnější nohy, odpusťte si legíny úplně a sáhněte raději po kožených kalhotách volnějšího střihu.
  • Kromě černých kožených legín můžete zkusit i legíny v hnědé či khaki barvě. Fandíte-li extravagantní módě, klidně se odvažte ještě víc a pořiďte si třeba legíny fialové.