Krása a módaMóda

Kombinace saka a kalhot: je v roce 2024 vhodná i pro ženy?

Kombinace saka a kalhot: je v roce 2024 vhodná i pro ženy?

Sako v minulosti patřilo mezi typicky mužské módní kousky, již mnoho desetiletí jej ale pravidelně nosí i ženy. Kombinace saka a kalhot je nejen velmi formální a elegantní, dokáže být zároveň i ženská. A v porovnání se sukní či šaty i praktická. Dnes je v nabídce nepřeberné množství různých materiálů, barev a střihů, z nichž si mohou ženy volit ideální outfit právě pro ně samé. Jaká kombinace bude TA vaše?

Tón v tónu?

Na trhu jsou nádherné komplety sestávající ze saka a společenských kalhot v jedné barvě. Pokud tento set doplníte o jednoduchou košili nebo například bílé tričko, vykouzlíte tím ideální outfit do kanceláře, který vám bude velmi slušet, a v němž budete nepřehlédnutelné. S volbou barvy setu se přitom nemusíte držet nikterak při zemi. Kombinace saka a kalhot vypadá perfektně jak v klasických tmavých odstínech, v šedé, tak ale i ve žluté, fialové, zelené aj.

Sako s džíny?

Dobrý nápad! Jen je potřeba si pohlídat, kam se tuto kombinaci rozhodnete vynést. Ne v každém pracovním prostředí jsou totiž džíny považovány za vhodný kousek pracovního oblečení. Pomineme-li ale práci, pak se kombinace saka a džínů výborně hodí na středně formální události jako jsou různé večeře či volný čas.

Na „červený koberec“?

Proč ne? I kombinace saka a kalhot může být natolik slavnostní, že se hodí jej vynést na velice prestižní události. Tady ale ovšem pozor! Je potřeba si totiž uvědomit, že skutečně pouze některé modely jsou natolik stylové, aby byly vhodné například do divadla, na koncert či vernisáž. Zaměřte se nejen na výběr vhodného střihu, ale pozornost věnujte i volbě halenky, obuvi a doplňků. Roli samozřejmě hraje také barva a materiál.