Další

Když si žena hraje s vlasy: 3 možné významy tohoto gesta

Když si žena hraje s vlasy: 3 možné významy tohoto gesta

Když si žena hraje s vlasy, může to být jeden z mnoha flirtovacích signálů. Podle odborníků může být toto gesto podvědomým způsobem, jak upoutat pozornost muže, kterého si tato dáma všimla. Je však třeba se dívat na způsob, jakým to dělá.

  • Pokud si žena hraje s vlasy pomalu a kontrolovaně, může to být znak zájmu.
  • Na druhou stranu, pokud při tom vypadá nervózně, pravděpodobně se necítí příliš pohodlně a může jít o ukázku toho, že se na daném místě necítí příliš dobře.

V každém případě je důležité brát v úvahu i další faktory, jako jsou oční kontakt, gestikulace a verbální komunikace, abychom mohli správně interpretovat situaci. Na co se tedy zaměřit?

Známka nervozity

Manipulace s vlasy může být pro některé lidi způsob, jak se uvolnit nebo vyjádřit nervozitu v situaci, která je pro ně důležitá nebo napjatá )ano, mezi takové situace může patřit i flirtování). K tomu se obvykle vážou i další náznaky, jako například:

  • Podrážděnost: Nervózní lidé mohou reagovat agresivněji nebo impulzivněji než obvykle.
  • Fyzické symptomy: Nervozita může také vyvolat fyzické projevy, jako jsou třes, pocení, zrychlené dýchání, bušení srdce, bolesti hlavy nebo zažívací potíže.
  • Koncentrační potíže: Lidé trpící nervozitou mohou mít problémy se soustředěním a udržením pozornosti na úkolu (snadno například ztrácí nit konverzace).

Zvýraznění vzhledu

Hraní si s vlasy může být také subtilní způsob, jak přitáhnout pozornost k vlasům a vzhledu, což může být považováno za náznak zájmu. Ženy v takové situaci obvykle podvědomě více špulí rty, rychleji mrkají, natáčí se k objektu svého zájmu v otevřených pozicích (kolena mírně od sebe, případně stranou) apod.

Neuvědomělé gesto

Když si žena hraje s vlasy, může jít také o automatický úkon. Někdy to totiž lidé dělají, aniž by si toho byli vědomi. Může tak jít prostě o návyk nebo gesto, které provádějí bez vědomého úmyslu. Pokud tedy žena proti vám nepůsobí nervózně, ale ani se vás nesnaží nijak svést, nejspíš u ní pohrávání s vlasy nemá žádný význam.