KrásaKrása a módaPleť

Kam se dává bronzer: líčení podle trendů roku 2024

Kam se dává bronzer: líčení podle trendů roku 2024

Bronzer se na rozdíl od rozjasňovače používá ke zmenšení oblastí, na které je aplikován. Pokud je správně zvolen odstín, můžete dosáhnout také opáleného vzhledu v obličeji. V kombinaci s rozjasňovačem si můžete vykonturovat obličej k dokonalosti, resp. k ideálu ženské krásy. Na jaká místa obličeje byste měla bronzer aplikovat?

  • Čelo
  • Pod lícní kosti
  • Nos a brada

 Jaký bronzer zvolit?

V zásadě platí pravidlo, že bronzer by měl být zhruba o dva odstín tmavší, než je vaše pokožka. Současně je při volbě odstínu pamatovat také na podtón vaší pokožky, který může být teplý nebo studený.

Současně jsou na trhu dostupné dva typy bronzerů v tekuté nebo pudrové formě. S každým se pracuje trochu jinak, stejně tak jako každému vyhovují jiné typy produktů. Kromě formy produktu nezapomeňte zvážit, zda chcete matný nebo třpytivý finiš bronzeru.

Kam nanášet bronzer?

Bronzer by se měl nánašet do míst, které se vám přirozeně nejvíce opalují na slunci. Jsou to tedy nejvyšší body vašeho obličeje jako je čelo, nos, lícní kosti a brada.

Čelo

Trik s bronzerem na čele ocení obzvláště lidé s vyšším čelem. Nanesením bronzeru k linii vlasů totiž opticky zmenšíte oblast plochy čela a zároveň dosáhnete přirozeně opáleného vzhledu.

Pod lícní kosti

Poslední trendy v líčení stále vyžadují, aby byly výrazné lícní kosti a oblast pod nimi spíše propadlá. Nemusíte se trápit zbytečnými dietami, stačí nanést trochu bronzeru šikmo těsně pod lícní kosti směrem ke spánku a hned budete mít lícní kosti jako Bella Hadid!

Nos a brada

Pokud si vyhrajete s bronzerem na nose, můžete si ho opticky upravit tak, že si budou moci lidé myslet, že máte plastickou operaci. Stačí jen vyzkoušet, co na vás bude fungovat. Výraznější a větší části nosu jemně vykonturujte bronzerem, pak přidejte jen trochu rozjasňovače a můžete mít krásnou bambulku.

Bronzer nezapomeňte dát také trochu na špičku brady, abyste dokončila opálený look.