Další

Kam na dovolenou v létě 2023?

Kam na dovolenou v létě 2023?

Na dovolenou můžete vyrazit zase do Chorvatska nebo k Máchovu jezeru, a nebo můžete vyzkoušet něco nového. Zveme vás do Jordánska, na Madeiru nebo do Polska. Ukážeme vám, co je tam k vidění a proč se vyplatí tam jet.

Jordánsko

Jordánsko nabízí exotiku, spoustu zajímavých památek i dobré jídlo. Vydat se můžete do skalního města Petra, můžete navštívit měsíční krajinu Vádí Rúm nebo si prohlédnout vykopávky Džaraš či město Ammán. K potápění zve Rudé moře a k plavání moře Mrtvé.

Tip pro vás: Z Jordánska si jako suvenýr dovezte pestrobarevnou láhev zdobenou barveným pískem. K jídlu určitě ochutnejte halloumi, což je speciální sýr.

Madeira

Ostrov Madeira vás uhrane krásnou přírodou. Nečekejte žádné velké teplo, počasí je tu přímo ideální na turistiku. Objevovat můžete třetihorní pralesy s množstvím vodopádů a jezírek nebo chodit po horách ve vnitrozemí. Čekají tu na vás levády (zavlažovací kanály, ze kterých se staly oblíbené turistické trasy), malebná městečka, krásné vyhlídky i strmé lanovky.

Tip pro vás: Navštivte městečko Santana, kde jsou k vidění pastevecké domečky se slaměnou střechou nebo malebnou rybářskou vesničku Camara de Lobos.

Polsko

Nechce se vám jezdit nikam daleko? Vyrazte do Polska. Tato země nabízí vysoké hory pro vášnivé turisty, moře pro otužilce a tisíce jezer, která krásně vypadají nejen na fotkách. V místních lázních si určitě odpočinete, v krásných historických městech si vychutnáte dobrou kávu.

Tip pro vás: Navštivte Varšavu, Krakov nebo Gdaňsk. Děti nadchne Energylandia (největší zábavní park v Polsku), rodiče pak třeba Mazurská jezera. Máte-li sílu, můžete si prohlédnout Osvětim.