Krása a módaMóda

Kalhoty s vysokým pasem pro plnoštíhlé: 5 rad při nákupu

Kalhoty s vysokým pasem pro plnoštíhlé: 5 rad při nákupu

Těžko říct, kdy kalhoty s vysokým pasem vyjdou z módy. Pravděpodobně však navždy v obchodech zůstanou, protože jsou již dlouhá léta zaslouženě velmi oblíbené. Jak je nosit na plnoštíhlé postavě a jak je naopak nenosit?

Jak je vybrat správně?

V obchodech je najdeme poměrně snadno a na ulicích v nich denně potkáváme stovky žen. Nikdo z nich nám však nenabídne radu, jak je správně nosit na plnoštíhlé postavě. Cílem je samozřejmě nevypadat jako Obelix. Jak tedy vybrat kalhoty s vysokým pasem správně?

  • Zůstaňte u tmavších barev kalhot. Základem je držet se při zemi a v případě plnoštíhlé postavy spíše neexperimentovat s barvami. Proč? Jakákoliv světlá nebo výrazná barva by na plnoštíhlém těle způsobila právě Obelix efekt, jak jej rádi nazýváme. Vždy si proto kupujte tmavé kalhoty s vysokým pasem.
  • Zvolte džínové kalhoty. Vysoké kalhoty se vyrábí z různých materiálů, a proto na v obchodech můžete vidět také koženkové nebo látkové. Ženy s plnoštíhlou postavou by se však měly držet pouze džínových materiálů, které krásně zpevní postavu a dokážou i zeštíhlit.
  • Skinny jeans ano, mom fit ne. Dalším pravidlem je, abyste zbytečně svou postavu ještě více nezakulacovaly, a proto pro plnoštíhlé budou nejlepší volbou těsnější kalhoty s vysokým pasem, které vaši postavu sice obtáhnou, ale díky volbě správného materiálu a barvy zároveň zakryjí nedostatky.

Na co ještě při nákupu nezapomenout?

Při nákupu kalhot s vysokým pasem myslete také na to, co si k nim obléknete. To, že na štíhlých ženách vypadá skvěle těsné tričko zastrčené ve vysokém pase kalhot bohužel neznamená, že bude vypadat dobře i na vás. Plnoštíhlá postava si zaslouží volnější tričko, které bude na kalhotách jemně splývat a navzájem se perfektně doplňovat.

Některé kalhoty s vysokým pasem mají také místo na opasek, čehož rozhodně můžete využít. Opasek pozvedne váš outfit a zároveň také zpevní oblast vašeho pasu, aby vám kalhoty nesklouzávaly dolů.