Další

Jména, která přitahují 2024 šťastný osud: máte jedno z těchto i vy?

Jména, která přitahují 2024 šťastný osud: máte jedno z těchto i vy?

Kladli jste si někdy otázku, která jména jsou spojena se štěstím? Každé křestní jméno s sebou nese určitou pozitivní nebo negativní konotaci. Někteří lidé přikládají významu jmen obrovský význam. Kvůli tomu jim pak jejich jméno skutečně předurčuje budoucí život. Bez ohledu na to, jestli mají jména, která přitahují šťastný osud nebo ne, se chovají jako by to byla nepopiratelná pravda.

Mužská jména se šťastným osudem

Pokud hledáte pro svého synka skutečně šťastné křestní jméno, pak by měl být Felix vaší první volbou. V České republice jde o poměrně neobvyklé jméno. Jeho obliba však v posledních letech stoupá. V současnosti jej nosí 520 mužů a jde tak o 531. nejčastější mužské jméno u nás. Věkový průměr všech Felixů činí 26.

Velmi neobvyklým jménem je pak Asher. I jeho význam se úzce pojí se štěstím. V České republice však žijí pouze dva muži pojmenovaní tímto jménem. Mezi v Česku obvyklá jména, která přitahují šťastný osud patří zejména Robin, Matouš, Adam, Jakub nebo třeba Jáchym.

Ženská jména se šťastným osudem

Z ženských jmen vám můžeme poradit například Beatrix či Beatrice. Toto jméno pochází z latiny a znamená šťastná, blažená. V České republice žije jeho 186 nositelek, čímž se řadí na 797. místo nejčastějších ženských jmen u nás. Pokud se vám ale nelíbí, připravili jsme si pro vás i další tipy.

Co taková Evangelina, posel dobrých zpráv? Nebo Jade? Ani jedno z těchto jmen na ulici jen tak nepotkáte. Nosí je totiž pouhé jednotky žen. První, zdá se, pomalu vymírá, zatímco to druhé je na vzestupu a jeho obliba roste. Mezi šťastná ženská křestní jména, která jsou u nás poměrně běžná patří zejména Andrea, Lenka, Klára, Michaela, Jana nebo Věra.