ReceptyVýživa a doplňky

Jídlo, které přitahuje štěstí: jíte jedno z těchto 6 pravidelně také?

Jídlo, které přitahuje štěstí: jíte jedno z těchto 6 pravidelně také?

Jídlo dokáže nejen naplnit naše žaludky, ale také povznášet naše duše. Existují však také jídla, která jsou spojena s tradicemi, pověrami a vírou konzumentů, že přinášejí štěstí a prosperitu. V tomto článku vám proto představíme několik jídel a potravin, které mohou přinášet štěstí. Připravíte si je doma i vy?

Ryba jako symbol prosperity

Ryba je vnímána jako symbol prosperity a bohatství v mnoha kulturách po celém světě. Například v Asii je během oslav Nového roku běžné podávat rybu z toho důvodu, že slovo „ryba“ zní podobně jako slovo pro „přebytek“. Ryba jako vodní živočich rovněž symbolizuje sílu a vytrvalost.

Granátové jablko jako symbol plodnosti

Granátové jablko je spojováno s plodností, hojností a dobrou náladou. Jeho krásně červené semínka jsou považována také za symbol bohatství a v některých kulturách lidé věří, že jíst granátová semínka na Nový rok přinese štěstí a bohatství do nadcházejícího roku. Nicméně, granátové jablko je velmi zdravé a je vhodné konzumovat jej kdykoliv!

Čočka a hrách jako symbol bohatství

Tradice jíst čočku na Nový rok u nás natolik zakořenila, že ji dodržuje téměř každá česká domácnost. Je to proto, že čočka svým tvarem připomíná mince a konzumováním na Nový rok si dle pověr přivedete do nadcházejícího roku bohatství. To stejné platí také o hrášku, který v minulosti hospodyňky na Nový rok zapékaly do pečiva.

Další jídla, která přitahují štěstí

Ať už konzumujete jakékoliv jídlo, je důležité cítit se při jezení dobře. Pokud totiž obědváte nebo večeříte ve spěchu a během konzumace těstovin si v duchu nadáváte, že opět přiberete, nepomůže vám ani sebelepší pověra v tom, abyste se cítili jako děti štěstěny. Udržujte si proto vždy pozitivní mysl!

  • hrozny jsou spojovány se štěstím
  • sýr představuje hojnost a prosperitu
  • mandarinky jsou spojeny s bohatstvím a štěstím v čínské kultuře