Horoskopy

Jakého psa byste si měli pořídit podle znamení: 12 ideálních plemen

Jakého psa byste si měli pořídit podle znamení: 12 ideálních plemen

Výběr psa by neměl být založen pouze na astrologii. Nicméně, vaše znamení vám může nabídnout několik vlastností, které můžete mít s určitými psími plemeny společné. Díky tomu si pak můžete být o něco víc jistí, že si se svým novým zvířecím kamarádem budete skvěle rozumět a dokonale naplníte své vzájemné potřeby. Jakého psa byste si měli pořídit podle znamení?

1. Beran 

Berani jsou společenští a velmi energičtí, proto by se jim mohl líbit pohodový americký buldok, který je jejich protikladem. Na druhou stranu by jim mohl vyhovovat také energický Jack Russell teriér.

Ležící Jack Russell Teriér.

2. Býk

Býci jsou zase trpěliví, laskaví a odhodlaní, proto by se k nim skvěle mohla hodit čivava s vysokou energií. Vhodný by mohl být také bulmastif, což je pes velký a má klidný temperament.

3. Blíženci

Blíženci jsou velmi společenští a rádi objevují nové věci. Proto se k nim skvěle hodí malé plemeno, které je inteligentní, jako je například papillon. 

4. Rak

Raci jsou pečující a překypují soucitem. Vhodným psím kamarádem by proto pro ně mohl být milující a láskyplný pes rasy Shih Tzu. Pro svou něžnost a ochranitelskou povahu by si ale někteří raci mohli rozumět také s labradorským retrívrem.

5. Lev

Lvi jsou sebevědomí a ochranářští stejně, jako pitbulové. Jsou ale také hraví a hrdí, což jsou vlastnosti, které má například dobrman. 

6. Panna

Panny jsou věrné, laskavé a pečující a svého nejlepšího přítele by mohly snadno najít ve zlatém retrívrovi, který je rád, že se může svému páníčkovi zavděčit. Lidé v tomto znamení jsou ale také chytří, a proto by k nim mohla skvěle pasovat border kolie.

7. Váhy

Váhy jsou chytré, nezkazí žádnou legraci a milují společnost stejně, jako například plemeno husky. Rovněž to jsou lidé vyhledávající pohodu a harmonii, kterou by jim mohl poskytnout zlatý retrívr. 

Detail na hlavu zlatého retrívra.

8. Štír

Štíři jsou lidé plní vášně a často mají horkou hlavu. Hodil by se k nim tedy pes s vysokou energií, který se potřebuje vyřádit, jako je například belgický ovčák.

9. Střelec

Střelci jsou přátelští a sebevědomí a přesně takový typ psa potřebují mít vedle sebe. Inteligentním psím společníkem by jim mohl být německý ovčák. Střelci ale také milují dobrodružství, které by s nimi zase mohl podnikat například irský setr.

10. Kozoroh

Kozorohové jsou racionální a někdy až příliš upjatí. Tyto vlastnosti by mohl vyvážit lehkovážný, hravý a milující labradorský retrívr, který by kozoroha přiměl k uvolnění. Na druhou stranu by kozorohům mohl imponovat i německý ovčák, který je inteligentní a rychle se učí.

11. Vodnář

Vodnáři jsou uvolnění, nezávislí a mají smysl pro kreativitu, proto by mohli dobře vycházet se psy, kteří jsou nezávislí, jako je například plemeno basenji. Vhodný by mohl být i okouzlující mopslík, který ve vodnářích probudí hravou stránku.

12. Ryby

Ryby oplývají soucitnou povahou a milují ostatní lidi. Jsou to lidé, kteří ve všem vidí pozitivní stránku věci, proto by po svém boku mohli mít milujícího zlatého retrívra. Jsou to ale také lidé intuitivní a rychle se emocionálně připoutávají k ostatním, stejně, jako to dělají čivavy.

Ležící a pózující dlouhosrstá čivava.

Přemýšlíte-li, jakého psa byste si měli pořídit podle znamení, mohli jste zjistit, že jej jednoduše vyberete podle svých kladných nebo negativních stránek. Pes vám může být hodně podobný, nebo naopak doplnit osobnostní rysy, které vám schází.