Krása a módaMóda

Jaké boty pro baculky: Tipy pro větší lýtka

Jaké boty pro baculky: Tipy pro větší lýtka

Každá žena chce být krásná, ale ne každá je od přírody modelka. Dnešní doba už naštěstí neodsuzuje ženy s nějakým tím kilem navíc, přesto nám správný outfit může dodat daleko více sebevědomí. To samé platí i o botách. 

Ač se může zdát, že boty nejsou tak důležité, jako celkový vzhled a oděv, i ony vám mohou pomoci vypadat lépe. Obecně se dá říct, že pokud máte silnější nohy a větší lýtka, musíte i boty přizpůsobit tak, aby vás opticky zeštíhlily. Po kterých botách tedy sáhnout a jak vybrat takové, aby výsledek byl nejen oku lahodící, ale i pohodlný? 

Nebojte se podpatků 

Ženy a podpatky patří k sobě. Mužům se ženy na podpatcích líbí, dodají vám sebedůvěru a vaše nohy budou působit rozhodně štíhlejší a delší. Dejte si ale pozor na úzké jehly. Chodit na nich není tak snadné, navíc nejsou tolik stabilní a vizuálně by naopak zvýraznily vaše nedostatky. Baculky, zvlášť s většími lýtky, by měly raději sáhnout po širších podpatcích, chození na nich je pohodlnější i zdravější. Volit můžete i klínky nebo platformy s vyvýšenou patou. 

Kozačky nesmí škrtit 

Nesprávně zvolené kozačky vás mohou na pohled zkrátit, a to nechcete. Kozačky končící v polovině lýtek raději úplně vynechte. Lepší pro vás budou vyšší kozačky, které jsou nahoře rozšířené, popřípadě s nastavitelným svrškem nebo rozparkem nad kolenem. Zdobení by nemělo být příliš křiklavé a mělo by být vedeno ve svislých liniích, aby noha působila delší a štíhlejší. 

Boty s plochou podrážkou 

Tenisky nebo botasky jsou pohodlné boty, které můžete bez obav nosit téměř ke všemu. Pokud očekáváte více aktivity na nohou, bude vám v nich nejlépe. Raději však sáhněte po širších botaskách, v úzkých nohy působí příliš nacpaně. Baleríny jako pohodlné boty i do společnosti noste jedině k dlouhým kalhotám, jinak zkracují nohy a nejsou zdaleka tak slušivé, jak si zaslouží.  

U otevřených bot platí, že pokud mají vpředu výřez budou vám slušet víc. Zavřené boty zase hledejte spíš s delší špičkou.