Krása a móda

Jak zvětšit oči s pomocí líčení: 5 tipů, které stojí za vyzkoušení

Jak zvětšit oči s pomocí líčení: 5 tipů, které stojí za vyzkoušení

Ne každému příroda do vínku nadělila velké a výrazné oči. Možná ani vy nepatříte k těm šťastnějším, kteří by se mohli pochlubit pronikavým pohledem a pohádkovým vějířkem řas. Ale nezoufejte, existuje naštěstí několik možností, jak zvětšit oči za pomoci líčení. Prozradíme, jak na to!

Pár tipů jak zvětšit oči za pomoci líčidel

Potřebujete poradit, jak zvětšit oči, aby to působilo přirozeně? Pak vsaďte na sílu make-upu, který toho opravdu hodně dokáže. Stačí si osvojit pár šikovných triků a rázem budou vaše oči pronikavější a výraznější. Co tedy zkusit?

  • Silnější linku
  • Hru barev
  • Stínování
  • Bílou tužku
  • Řasenku

Na malé oči funguje silnější linka

Vůbec se toho nebojte. Je to způsob, jak zvětšit oči, když k vám příroda nebyla zrovna nejmilejší. Silnější linku táhněte od vnitřního koutku oka a postupně ji směrem ven rozšiřujte. Protáhněte ji klidně do tvaru kočičích očí.

Správná barva dokáže hodně

Věřte tomu, nebo ne. Toužíte-li po výraznějších a opticky větších kukadlech, naučte se správně pracovat s očními stíny. Nebojte se používat třpytivě modrou, stříbrné stíny, klidně i růžové nebo fialové. Pozor si dejte na matné oční stíny.

Osvojte si kouzlo stínování

Nebudete toho litovat. I tohle je fígl, jak zvětšit oči. Chce to sice trochu cviku, ale stojí to za to.  Pamatujte, že nejtmavší stín patří do vnějšího koutku oka, směrem k vnitřnímu koutku je barva světlejší a jemnější.

Bílá tužka na oči funguje vždycky

To je dávno známý fakt. Pokud ji ještě nemáte mezi svými líčidly, pak to honem rychle napravte. Bílá tužka na oči totiž funguje prakticky pokaždé, je to tedy sázka na jistotu. Bílá tužka se nanáší dovnitř oka, na vnitřní hranu víček a také s ní můžete orámovat klidně celé oko.

Řasenka nesmí chybět

A to nikdy. Majitelky malých očí prostě nesmí vycházet z domu bez řasenky – samozřejmě myšleno s nadsázkou. Investujte do kvalitní řasenky, se kterou se vám podaří vykouzlit husté řasy. Nebojte se za kvalitu připlatit.