KrásaKrása a móda

Jak vypadat v 50 na 30: Zázračné tipy na omládnutí nejen pleti!

Jak vypadat v 50 na 30: Zázračné tipy na omládnutí nejen pleti!

Objevily jste na svém obličeji několik jemných vrásek či náznak šedin? Nebojte, jedná se o normální změny stárnutí, které jsou nevyhnutelné. Ale díky produktům na omlazení pleti nebo ošetření obličeje, existuje spousta možností pro ženy po padesátce, které chtějí podtrhnout svou přirozenou krásu a vypadat mladistvěji.

Používejte opalovací krém

Každý den používejte přípravky s minimálně 7% obsahem oxidu zinečnatého a ochranným faktorem SPF 30 nebo vyšším – s UVB i UVA ochranou. Když jste venku, nanášejte opalovací krém na odhalenou pokožku každé dvě hodiny. Poškození sluncem může mít za následek například jemné vrásky a nerovnoměrný tón pleti. A toto platí v kterémkoliv ročním období!

Vyzkoušejte produkty proti stárnutí

Pokud je vám více než 50 let, volně prodejné krémy a pleťové vody mohou pomoci zvýšit vaši přirozenou krásu. Pentapeptidy (chemická sloučenina v mnoha nových produktech) mohou pomoci přimět kožní buňky k větší produkci kolagenu, což je podpůrná struktura, která dodává pleti pevnější vzhled.

Změna účesu

Zapomeňte na představu, že superkrátký sestřih je podmínkou vyššího věku. Pokud se chcete ostříhat nakrátko, ujistěte se, že jsou vaše vlasy mírně rozcuchané, aby byly moderní a zároveň snadno upravitelné. Přílišná délka však může vlasy táhnout dolů, proto zvažte střih na krátko, který bude sahat těsně pod klíční kosti. Navíc asymetrické nebo méně dokonalé tvary odvádějí pozornost od vrásek.

Zvažte zesvětlení vlasů

Tmavé vlasy na pozadí světlé pokožky hlavy mohou nedostatky ještě více zviditelnit. Navíc vrhají na pleť tmavé stíny, takže vrásky vypadají výrazněji. Pokud si ale kolem obličeje zesvětlíte vlasy o dva až tři odstíny, uvidíte, že hned rázem omládnete!

Dbejte na zdravou stravu

Věděli jste, že vysoké množství omega-3 mastných kyselin v rybách pomáhá snižovat záněty, které mohou ovlivnit vzhled pleti? Výživné látky jako vitamin D a antioxidanty mohou také snižovat riziko rakoviny kůže a pomáhat při akné a růžovce. Nezapomínejte si ani dopřát porci listové zeleniny. Ta totiž obsahuje karoténové sloučeniny lutein a zeaxantin, které pomáhají chránit a hydratovat kožní buňky. Tyto živiny získáte, když si je přidáte do koktejlů, přidáte do salátů nebo posnídáte podle těchto jednoduchých receptů z kapusty.