Krása a módaPleť

Jak se zbavit akné za 1 den: zbavte se pupínků do 24 hodin!

Jak se zbavit akné za 1 den: zbavte se pupínků do 24 hodin!

Ale ne! Čeká vás zítra společenská událost, ale zrovna vám na tváři vyrašil nevzhledně vyhlížející pupínek, který neskryjete ani make-upem? Máme pro vás několik tipů, jak se jej do 24 hodin zbavit, stačí použí některý nebo kombinaci těchto produktů!

  • Zaledovat
  • Zázrak jménem kyselina salycilová
  • Benzoylperoxid
  • Tea tree oil

Zaledovat

Pupínek, který nelze zakrýt ani korektorem, bývá velmi nateklý. Nejlepší je na otok použít led, který pupínek zklidní. Zabalte kousek ledu do čistého hadříku a přiložte na pupínek na pět minut. Nejenže vám zmizne otok, ale chlad má také protizánětlivé účinky.

Zázrak jménem kyselina salycilová

Produkty s kyselinou salycilové, která má velmi pozitivní účinky při léčbě akné a je obsažena i v různých čistících vodách a gelech. Kyselina salicylová má protizánětlivé účinky a pupínek jednoduše vysuší. Proto při aplikaci dávejte pozor, abyste zbytečně nezasahovali zdravou pokožku. Můžete sáhnout po kosmetický produktech, nebo rozdrtit prášek aspirinu, který tuto kyselinu obsahuje a pastu z něj nanést na 15 minut na pupínek.

Benzoylperoxid

Benzoylperoxid je bráškou účinné kyseliny salicylové. Produkty s obsahem této látky jsou běžně dostupné v drogerii nebo lékárnách v regálech s produkty na léčbu akné. K dostání je v různých koncentracích, ale pamatujte, že méně je více. Vystačíte si s koncentrací od 2,5 do 5 %, neboť benzoylperoxid má i dráždivé účinky.

Tea tree oil

Dalším pomocníkem při okamžité léčbě akné může být tea tree olej. Tea tree olej má antibakteriální a antimykotické účinky. Tento olej se však prodává v malých lahvičkách ve vysoké koncentraci, je tedy potřeba sáhnout po dalším oleji, například kokosovém. Před aplikací tedy snižte koncentraci oleje, abyste si neublížili.