Krása a módaMóda

Brýle pro oválný obličej: 4 zásady, kterých se držte!

Brýle pro oválný obličej: 4 zásady, kterých se držte!

Každý ví, že brýle nestojí pár korun, proto je důležité vybrat si ty správné brýle. Dnes se zaměříme na brýle vhodné pro oválný tvar obličeje.

Charakteristika oválného obličeje

  • Má vyvážený poměr délky a šířky.
  • Čelo je obvykle lehce širší než čelist, ale tyto rozdíly jsou velmi drobné.
  • Čelo, nos a brada se obvykle plynule přecházejí a vytvářejí harmonický celek.
  • Je obecně považován za nejuniverzálnější obličej.

Oválné rámy

Oválné brýlové rámy mají zaoblené tvary, které kopírují přirozené křivky obličeje. Tyto hladké a zaoblené linie dodávají obličeji jemnost a vyváženost. Jsou často dostupné v různých velikostech, od menších až po větší rámy. To umožňuje nositeli vybrat takovou velikost, která ladí s jeho obličejem a vyhovuje osobním preferencím. Hladké rohy se hladce slévají s obličejem a nevytvářejí ostré kontrasty.

Rám s výraznými očními mosty

Rámy s výraznými mosty (část mezi skly) mohou pomoci vizuálně zkrátit délku obličeje a dodat mu určitou symetrii. Zkuste rámy s dvojitým mostem, klipem na nos nebo jinými zajímavými detaily na této části brýlí.

Tvary brýlí

Oválné rámy jsou dostupné v různých tvarech, jako jsou například: klasické obdélníkové rámy, kulaté rámy, cat-eye rámy nebo i netradičnější tvary. To poskytuje nositeli široký výběr a možnost vybrat si ten nejvhodnější tvar, který mu lichotí.

Barevnost

Zkuste experimentovat s různými barvami rámu, které ladí s vaším odstínem pleti a očí. Barevné rámy mohou přidat osobnost a zároveň vytvořit kontrast s vaším vzhledem.

Rada na závěr

Vyzkoušejte různé styly a tvary brýlových rámů, abyste našli ty, které vám nejvíce lichotí a které vám dávají sebedůvěru a pohodlí. Při výběru rámu se také obraťte na odborníka v optice, který vám může poskytnout další rady a pomoci vybrat ideální brýle pro váš oválný obličej.