Další

Jak se tvářit na fotce: 4 tipy od profesionálů

Jak se tvářit na fotce: 4 tipy od profesionálů

Jak se tvářit na fotce? To je otázka, která proběhne hlavou asi každému, kdo se chystá podstoupit focení. Když už si zaplatíme fotografa, očekáváme fotky, se kterými se budeme moci pochlubit. Jenže když nezapracujeme na výrazu, mohou výsledné fotky skončit zahrabané na dně šuplíku, aby je nikdo neviděl.

4 tipy od profesionálů, jak se tvářit na fotce

Nevíte, jak se tvářit na fotce, abyste se posléze na výsledném díle líbili sami sobě? Vždycky tajně obdivujete fotky ostatních, kterým to sluší, zatímco vy se na fotkách tváříte tak, jako by vás něco bolelo nebo vám to bylo nepříjemné? Pak si osvojte čtveřici tipů, jak se tvářit na fotce a věřte, že se další focení zaručeně povede.

  • Najděte svou hezčí stranu tváře
  • Nezapomínejte na úsměv
  • Dejte si pozor na druhou bradu
  • Podpořte svůj výraz líčením

Najděte svou hezčí stranu tváře

Věřte nebo ne, ale skoro žádný obličej nevypadá z obou stran na chlup stejně. Obecně se udává, že u většiny lidí je za hezčí stranu tváře považována ta levá, ale samozřejmě to nemusí být pravidlem. Zjistěte proto, ze které strany vypadáte lépe (nebo se více líbíte sami sobě) a tuto část tváře nastavte fotoaparátu.

Nezapomínejte na úsměv

Přemýšlíte, jak se tvářit na fotce, aby to vypadalo dobře? Spolehněte se, že ten nejlepší výraz, který můžete na fotce mít, je vřelý a srdečný úsměv. Pokud tedy chcete poradit, jak se tvářit na fotce, vzpomeňte si na nějaký pěkný okamžik – vzpomínku, při které se budete upřímně usmívat od ucha k uchu.

Dejte si pozor na druhou bradu

Můžete mít dokonale načteno, jak se tvářit na fotce a vypadat k světu, když si ale před foťákem nepohlídáte druhou bradu, z fotky už to nesmažete. Opticky si prodlužte krk tím, že bradu mírně zvednete a nasměrujete ji trochu dopředu.

Podpořte svůj výraz líčením

Pokud se jdete fotit, nebojte se výraznějšího líčení nežli obvykle. Sjednoťte pleť, zahlaďte nedokonalosti, zvýrazněte si oči a klidně i rty.