Další

Jak poznáte, že vás váš pes opravdu miluje: 5 zaručených signálů

Jak poznáte, že vás váš pes opravdu miluje: 5 zaručených signálů

Pes je nejlepší přítel člověka. Zvíře, které dokáže svého páníčka milovat celým srdcem. Tvor, jehož pravá láska trvá až za hrob. Často se dočítáme o případech psů, kteří i po smrti svého páníčka věrně lehávají u jeho hrobu, a říkáme si, že láska a smutek, který takové zvíře asi cítí musí být neskutečné. Ale jak poznáte, že vás váš pes opravdu miluje, v běžných každodenních situacích? Máme pro vás hned 5 tipů!

Vrtí ocasem

Pes svým ocasem vyjadřuje celou škálu pocitů. Pokud s ním divoce vrtí, pak můžete být v klidu. Jednoznačně vás totiž miluje a svou lásku dává najevo právě tímto (možná trochu otravným) způsobem.

Vrhá na vás zamilované pohledy

Psí oči umí v lidech vyvolat pocit viny a studu, ale dokážou také jednoznačně dát najevo náklonost. Pokud na vás váš pes vrhá zamilované pohledy, ujišťujeme vás, že je rád ve vaší blízkosti. Psí oči jsou plné příběhů, a přestože naši chlupatí kamarádi nemohou ke komunikaci používat slova, ovládají zcela jiné cesty, jak nám svou náklonost sdělit.

Je uvolněný

Zejména pokud má pes uvolněné uši a tlamu, značí to jeho náklonost k vám. Jakékoli napětí se totiž právě na těchto částek těla dobře projeví. Pokud si pes dovolí být uvolněný, znamená to, že vám věří. A to je právě jeden ze způsobů, jak poznáte, že vás váš pes opravdu miluje.

Rád se přitulí

Psi se zpravidla rádi mazlí se svými páníčky. A dělají to právě proto, že své lidské společníky milují. Svou lásky tímto způsobem dokazují a také si ji od vás vyžadují nazpátek. Nenechte se proto dvakrát přemlouvat.

Nechybí mu chuť k jídlu

Šťastný pes je zdravý pes. A zdravému psovi rozhodně nechybí chuť k jídlu. Pokud tedy vás čtyřnohý miláček s radostí zhltne všechno jídlo, které před něj položíte, není žrout. Je prostě jenom zamilovaný do svého páníčka.