Krása a módaMóda

Jak chodit v podpatcích? 3 tipy, které vás naučí chůzi na jehlách

Jak chodit v podpatcích? 3 tipy, které vás naučí chůzi na jehlách

My ženy se určitě shodneme na tom, že nosit podpatky je sexy. Mužům se líbí naše prodloužené nohy i smyslná houpavá chůze a není tajemstvím, že nejeden z nich se za ženou na podpatcích zvídavě otočí. Nevíte, jak chodit v podpatcích? Nemáte s chůzí tzv. na vysoké noze zkušenosti? Pak vám pomohou naše tipy.

Poradíme, jak chodit v podpatcích

Chůze na podpatcích je pro některé ženy samozřejmostí a pro jiné ojedinělou příležitostí. Co si budeme nalhávat – chce to trochu cviku, protože chůze na podpatcích je přeci jen nejistější nežli v botách s rovnou podrážkou. Co vám lze doporučit?

  • Začněte zlehka
  • Trénink dělá mistra
  • Na správném výběru záleží

Tip první: začněte pěkně zlehka

Chcete vědět, jak chodit v podpatcích? Pokud jste na jehlách či vyšším podpatku doposud nechodili, nebo třeba jen hodně výjimečně, pak vám dáme dobrou radu: nikam nespěchejte. Určitě lze doporučit, abyste začali s klasickými lodičkami. Ty sice nemají podpatek vysoký několik centimetrů, ale pro začátečníky jsou rozhodně dobrou volbou.

Tip druhý: trénink dělá mistra

Chcete-li se naučit chodit na podpatcích, rozhodně vám to nepůjde, když si v těchto botkách vyrazíte jednou za uherský rok. Ne nadarmo se říká, že trénink dělá mistra. Co z toho plyne? Pokud hledáte návod, jak chodit v podpatcích, pak naše rada zní jednoduše: choďte, choďte, choďte. Tak často, jak vám to situace dovolí.

Tip třetí: na správném výběru záleží

Do třetice ještě jeden tip týkající se správného výběru bot. Doporučujeme volit botky pevnější, ve které bude mít vaše chodidlo alespoň nějakou oporu. To oceníte zejména na začátku, kdy si v chůzi na podpatích ještě nebudete tak úplně jisté a každá podpora se hodí. Mimo to pevnější botky na podpatku zamezí riziko pádu a případného úrazu.