Další

Inspirativní interiéry: 7 Nádherných ložnic z celého světa

Inspirativní interiéry: 7 Nádherných ložnic z celého světa

Ložnice je jednou z nejdůležitějších místností v bytě. Trávíme zde spaním a relaxací podstatnou část dne, což může být až třetina života. Ložnice by proto měla být zařízena tak, aby se nám v ní příjemně odpočívalo. I když je často skryta zraku návštěv, nemělo by se na ni zapomínat. Vždyť to, jak dobře se vyspíme, určuje naši výkonnost a náladu během celého dne. Máme pro vás 7 tipů pro inspiraci na originální zařízení ložnice.

1. V jednoduchosti je krása

Příznivci jednoduchosti nejvíce ocení černobílou variantu. Dominantou místnosti je velká černá postel doplněná jednoduchým bílo šedým povlečením. Aby ložnice nepůsobila příliš sterilně, jsou na nočních stolcích jsou výrazné lampy s měděnými prvky a v policích stříbrné dekorace

2. Elegance přírodních materiálů

Ten, kdo si potrpí na přírodní materiály a prosvětlené prostory, se může nechat inspirovat naším druhým tipem. Výrazným prvkem ložnice je tmavá dřevěná podlaha, která kontrastuje se zbytkem světlé místnosti. Pokoj zútulňuje dřevěný nábytek a slaměné dekorace. Šedo béžové tóny ložnice zde decentně rozbíjí tmavě modrá barva.

3. Ložnice s nádechem orientu

Pokud hledáte originalitu a výrazněji zařízenou ložnici, zaujme vás třetí tip. Jedná se ložnici laděnou do tmavě modré s dominantní čalouněnou postelí. Místnost oživuje velký orientální obraz v oranžovo hnědé barvě, který v podobném odstínu doplňují další prvky. Výrazným doplňkem je také série obrazů s čínskými motivy

4. Jako z pohádky

Chcete-li se cítit jako v pohádce, je pro vás tento tip to pravé. Celá místnost je laděná do pudrové barvy, která navozuje pocit luxusu a čistoty. Ložnici vévodí postel s velkou zdobenou pelestí a mnohoramenný lustr “zámeckého” stylu.

5. Inspirace vzory a geometrickými tvary

Příznivci tmavých odstínů a výraznějších vzorů si jistě oblíbí tuto ložnici. Jejím nejvýraznějším prvkem je tmavě tyrkysová zeď s hnědo bílou geometrickou tapetou. Místnost zjemňuje světlý koberec a obraz s podobným vzorem a výrazná okrová sofa.

6. Skandinávský sen

Další inspirací je jednoduchá ložnice ve skandinávském stylu, která připomíná pokoj v dřevěném srubu. Nejvýraznějšími prvky jsou dřevěné obklady na stěnách. Pokoji vévodí jednoduchá postel, minimalistické noční stolky a vestavěná skříň. Doplňky jsou laděny do hřejivých zemitých odstínů.

7. Kombinace barev a vzorů neuškodí

Aby ložnice vypadala krásně, nemusíte se obávat ani netradiční kombinace vzorů a barev, jako žluté a modré.