Další

Hračky, které se už nevyrábí: 3 vzpomínky na dětství

Hračky, které se už nevyrábí: 3 vzpomínky na dětství

Češi jsou poměrně sentimentální a jejich láska k minulosti se projevuje v mnoha směrech. A jedním z nich jsou bezesporu hračky. Kdo by také s láskou nevzpomínal na dobu, kdy neměl žádné starosti ani povinnosti. Naštěstí většina hraček, s nimiž si hráli dnešní rodiče a prarodiče, je stále dostupná. Pojďme se ale podívat na hračky, které se už nevyrábí.

Polytechnická stavebnice

Stavebnice se těší velké oblibě stále a platilo to i v minulosti. Zatímco některé stavebnice pořídíte stále a vašim dětem můžete dokupovat dílky, které pasují do kostiček po vás, na jiné už v obchodě nenarazíte. Dodnes najdete nová balení stavebnic SEVA, Cheva nebo Merkur. Takovou stavebnici Disco, stará sovětská stavebnice Konstruktor nebo Polytechnickou stavebnici z Kovozávodu Semily už si ale nejspíš nepořídíte.

Hračka na klíček

Natahovací hračky na klíčky byly ve své době hitem. Díky mechanismu se totiž dokázaly pohybovat, a to byla obrovská revoluce. Dnes je ale možné dodat pohyb hračkám jednodušším způsobem. A tím jsou baterie. Proto dnes není nutné dál vyrábět natahovací hračky na klíček. Pamatujete si ale charakteristickou skákající slepičku nebo plechovou berušku? Je pravda, že podobné předměty stále seženete, dětem by ale asi dnes dal do rukou jen málokdo.

Procvičte si logiku a kreativitu

Montessori hračky dnes vládnou světu. I v minulosti ale existovaly hračky, které by se daly do této kategorie zařadit. Mozaiky jako Mosaic Maxi/1 a Mosaic Color/1 od značky Vista skvěle procvičovaly jemnou motoriku i prostorou představivost. Bohužel Mosaic patří mezi hračky, které už se nevyrábí. Namísto nich se však můžete porozhlédnout po retro kuličkové mozaice s pinzetou od značky Sevt. Ta je stále v prodeji, navíc stojí jen 120 korun. Uvidíte, že mozaika bude bavit nejen vaše děti ale i vás.