KrásaKrása a móda

Hnědozelené oči: jaké barvy se k nim hodí?

Hnědozelené oči: jaké barvy se k nim hodí?

Hnědozelené oči se údajně pojí se zábavnou a dobrodružnou povahou jejich majitelů, které nudí obyčejné věci a všední život. Bývají přelétaví a nevydrží dlouho ani na jednom místě ani v jednom vztahu. Že tento popis na vás nesedí? Nedivte se. Lidských povah je spousta a možných barev našich očí není zdaleka takové množství, aby pro každou povahu existovala jedna konkrétní barva.

Proč se spojuje barva očí s povahou?

Mohlo by se to zdát jako šarlatánství. Jako hledání spojitostí tam, kde žádné být nemohou. Co má barva očí společného s povahou člověka? Tato námitka může být samozřejmě opodstatněná, na druhou stranu jsou naše povahové rysy do jisté míry dědičné. A totéž platí i o barvě našich očí. Hnědozelené oči vznikají díky spojení rodičů, kdy jeden má oči hnědé a druhý naopak zelené.

Barva očí vás neurčuje

Na barvu očí by však nemělo být nahlíženo jako na ukazatel, který nám jednoduše řekne, s jakým člověkem bude legrace, a který od nás neuteče. To proč byste se měli zabývat vaší barvou očí je barevná typologie. Podle barevné typologie si můžete vybírat barvy oblečení a líčení, které budou v souladu s vaším barevným typem a budou vám nejvíce slušet.

Jaké barvy se hodí k hnědozeleným očím?

Hnědozelené oči se pojí převážně s teplým podzimním typem, kterému nejlépe sedí právě barvy, které máme všichni spojené s přírodou v tomto období. Jedná se o barvy v zemitých odstínech, hořčicová, bordová, vínová, hnědá, krémová, oranžová, olivově zelená nebo krémová.

Naopak nehodí se příliš barva černá a majitelky hnědozelených očí by se také měly vyhýbat pastelovým barvám nebo barvám s šedým podtónem. Tyto barvou jsou totiž ze své podstaty studené a v kombinaci s hnědozelenýma očima působí lépe barvy s teplým nádechem.