KrásaKrása a móda

Historie značky Dm: 6 zlomových okamžiků pro tuto značku

Historie značky Dm: 6 zlomových okamžiků pro tuto značku

Zajímáte se o historii různých drogerií? V tomto případě vám přinášíme bližší historii značky Dm. Je dobré občas vědět, kde daná značka vznikla a co všechno má za sebou. Tak pojďme se vrhnout do minulosti.

Základní informace o společnosti Dm

  • Společnost dm zaměstnává více než 62 600 lidí.
  • Má 3 700 prodej ve 12 evropských zemích.
  • V březnu 2017 začala společnost dm poprvé ve své historii prodávat spotřebitelům mimo Evropu.
  • V síti prodejen dm je k dispozici sortiment výrobků péče o tělo a pleť, dekorativní kosmetiky, výrobků pro péči o vlasy, kosmetiky pro muže, biopotraviny, přírodní kosmetiky, výrobků pro péči o dítě a domácí mazlíčky.

Úplný začátek

Dm nebo-li drogerie markt je řetězec maloobchodních prodejen se sídlem v německém Karlsruhe. Společnost se založila v roce 1973, kdy otevřela svou první prodejnu v Karlsruhe. V 70. letech 20. století měla dm obchody pouze v Německu a Rakousku. Poté otevřela prodejny v České republice, Maďarsku, Slovinsku, na Slovensku a v Chorvatsku. V roce 2000 společnost expandovala do Srbska, Bosny a Hercegoviny, Rumunska, Bulharska, Severní Makedonie, Itálie a Polska.

Začátek v České republice

V České republice se v roce 1993 otevřela první prodejna dm, a to v Českých Budějovicích. V roce 2002 slaví v České republice 10. výročí od svého založení. 2003 dm drogerie markt otevírá v České republice svou 100. filiálku. 2005 startuje dm active beauty svět výhod, kterým odměňuje své stálé zákazníky za jejich věrnost. Roku 2006 v Jihlavě, Červeném Kříži, je zahájen provoz nového centrálního skladu společnosti dm drogerie markt Česká republika. Nyní roku 2023 společnost dm obhájila své prvenství v soutěži Mastercard Obchodník roku 2022. První samoobslužná pokladna v prodejnách dm v České republice se zavedla v Brně. Společnost dm byla prvním z klasických retailerů s drogistickým zbožím, který možnost nakoupit online nabídl svým zákazníkům a nyní slaví 5 let.