Gelové nehty si mnoho lidí mylně pojí s obrovskou délkou a křiklavými barvami. To je ale omyl. Gelové nehty přirozené být umí, stačí si jen správně vybrat. Oproti klasickému laku se můžete v případě toho gelového navíc těšit z mnoha výhod, odolnosti a neporovnatelné výdrže.
Vytvořte si přirozené gelové nehty
Pro domácí použití vám nejlépe poslouží gel lak, jelikož jeho používání se velmi blíží práci s klasickým lakem. Každou vrstvu je však nutné zapéct v UV/Led lampě podle návodu. Obvykle se tato doba pohybuje od 30 do 120 vteřin.
- Pečlivá manikúra: věnujte čas práci s pilníkem
- Nezapomeňte na primer ani podkladovou bázi
- Výběr vhodné barvy
- Na závěr dokončete manikúru top coatem
Nehty si řádně zapilujte. Pilníkem vytvořte požadovaný tvar, ale jemně zpilujte i celý povrch nehtu. Pomerančovým dřívkem zatlačte nehtovou kůžičku a naneste vhodný primer. Až zaschne použijte podkladovou bázi. Tu následně pečlivě zapečte v lampě.
Dávejte si dobrý pozor, aby vám ani podkladová báze, ani žádné další vrstvy nestekly na kůži v okolí nehtu, jelikož gel lak, který zapečete, budete následně jen těžko odstraňovat. Proto se řiďte heslem, že méně je více a pro začátek raději vynechte úplné okraje.
Jakmile máte podkladovou bázi řádně zapečenou, vyberte si vhodný odstín gel laku. Můžete sáhnout po zcela průhledném nebo se držet „ve vodách“ takzvaných nude odstínů, které také působí přirozeným dojmem. Vyzkoušejte například odstín Blushing bride od značky NOBEA, který je sice průhledný ale velmi lehce zabarvený do růžova, nebo použijte značku Ruscona a jejich odstíny Buttercream nebo Cashmere.
Na závěr nikdy nezapomínejte na aplikaci takzvaného top coatu. Jedná se o závěrečnou vrstvu, jejímž cílem je prodloužit výdrž vašeho gel laku.