KrásaKrása a móda

Francouzská manikúra do ztracena: HIT roku 2024, už jste ji vyzkoušely?

Francouzská manikúra do ztracena: HIT roku 2024, už jste ji vyzkoušely?

Francouzská manikúra je klasika, nicméně klasika, která může působit poněkud nudně a okoukaně. Ovšem francouzská manikúra do ztracena, to je skutečný hit tohoto roku. Oproti té klasické verzi nemá ostrý přechod mezi barvami, a působí proto o mnoho jemněji. Její výroba však není zdaleka tak snadná, jelikož nestačí nakreslit bílé linky podle šablony.

  • Postup není složitý
  • S trochou odvahy a cviku to zvládnete i doma
  • Nebojte se experimentovat

Jak na ní? Takhle!

Místo názvu francouzská manikúra do ztracena často najdete i označení BABY BOOMER. Jedná se o moderní variantu klasické francouzské manikúry.

Na připravený nehet naneste Primer a nechte zaschnout. Poté aplikujte tenkou vrstvu podkladové báze. Ombré efektu, na kterém je celý výsledek založený, docílíte pomocí houbičky. Nejprve naneste vrstvu nude nebo růžového odstínu. V dalším kroku použijte speciální houbičku, na ni aplikujte bílý lak. Jemným ťupkáním nanášejte postupně bílý lak od konce nehtu k jeho středu tak, abyste docílili „ztraceného“ efektu. Na závěr aplikujte Top coat, který složí pro fixaci a delší výdrž celého díla.

Jde to i doma

Francouzskou manikúru do ztracena si můžete vytvořit i doma. Chce to ovšem trochu cviku, a je možné, že se vám váš první pokus nepodaří. Napouštějte se proto do ní v momentě, kdy spěcháte a nutně potřebujete, aby vaše manikúra působila naprosto bezchybně. Dopřejte si čas a klid. Určitě se vám krásné výsledky brzy podaří.

Na trénování techniky zvolte raději obyčejný lak. Snáze se s ním pracuje. Později ale bez obav zkuste, jak vypadá francouzská manikúra do ztracena i ve variantě gel laku.

Zkuste barvy!

Klasickou francouzskou manikúru máme sice spojenou výhradně s bílou a jemně růžovou barvou, není však důvod u nich zůstávat. Odvažte se! Zkuste i jiné barvy. Vaší fantazii se meze nekladou.