Krása a módaPleť

Domácí peeling na obličej z kávy: skvělý pomocník na léto 2024

Domácí peeling na obličej z kávy: skvělý pomocník na léto 2024

Už jste někdy slyšely, že káva patří mezi superpotraviny? Její pravidelná konzumace pomáhá předcházet vzniku cukrovky, mozkové mrtvice či neurodegenerativních chorob. A preventivně působí i proti depresím a úzkostem. V rozumné míře je podle vědců káva i kofein zcela bezpečná a lidské tělo z ní pouze benefituje. Pití kávy ale není jediným způsobem, jak z ní dostat všechny pozitivní účinky. Může se z ní stát velký pomocník na vaší cestě ke kráse. Vyrobte si domácí peeling na obličej z kávy!

Domácí peeling na obličej z kávy

Domácí peeling na obličej z kávy je skvělý, protože vedle abrazivních účinků dodává káva pleti i potřebné živiny. Jak na něj? Stačí, pokud smícháte v mističce kávovou sedlinu a některý z vhodných olejů. Kávová sedlina by měla být ideálně jemnější. To znamená, že vhodné je mletí na espresso. Nemusíte používat kávu čerstvou, ale stačí ta, která vám zbude například v pákovém kávovaru poté, co si uvaříte skvělou kávu.

Kávu důkladně promíchejte s olejem. Použít můžete olivový, hodí se ale i jiné jako například kokosový. Výběr olejů vám umožní nakombinovat blahodárné účinky kávy s žádoucími účinky zvoleného oleje. Střídejte je! Vyzkoušejte meruňkový, konopný, avokádový i další.

Směs naneste na obličej jako jakýkoli jiný peeling, vyhněte se očnímu okolí a následně smyjte. Kvůli přítomnosti oleje je nutné obličej následně dočistit vhodným přípravkem, který zajistí, že vám na pleti nezůstanou zbytky vašeho domácího peelingu ještě několik dní. Po řádném vyčištění pleti je vhodné dodat jí dávku extra výživy v podobě hydratační masky či alespoň nanesením vašeho oblíbeného krému.

Kávové osvěžení (pleti) na léto

Kávový peeling nemusí být pouze z kávové sedliny. Vyzkoušejte silné espresso nalít do mixéru, přidat k němu několik kostek ledu a řádně promixovat. Ledová tříšť dodá vaší pleti potřebnou vzpruhu, jelikož led obličej dokonale zchladí, a tím působí proti otokům. Z kávy vaše pleť získá celou řadu živin včetně hořčíku, draslíku a železa. Nechte působit několik minut a následně setřete malým ručníkem.

TIP: Tento recept je skvělý na obličej. Pokud ale neodhadnete množství, nevadí! Zbytek bez obav nalijte do skleničky, přidejte mléko nebo tonic (podle chuti) a máte skvělý letní kávový drink!