Krása a módaMóda

Dlouhé svetry k legínám: 3 tipy, jak tuto kombinaci nosit stylově

Dlouhé svetry k legínám: 3 tipy, jak tuto kombinaci nosit stylově

Svetry patří k módním kouskům, jejichž období je právě v plném proudu. Zejména v případě, že jsou vyrobené z kvalitních materiálů vás zahřejí jako žádné jiné. Navíc jsou huňaté a krásně skryjí centimetry navíc. Budete si v nich vždy připadat tak pohodlně! A především, pokud si oblečete své dlouhé svetry k legínám. A my vám poradíme, jak nosit tuto boží kombinaci stylově.

Jako šaty

U opravdu dlouhých svetrů můžete postupovat stejně jako u šatů. Legíny v tomto případě slouží spíš jako punčochy, bývají však neprůhledné a o něco teplejší. Nakombinujte je s botami, který skryjí vaše kotníky. Hodí se kozačky do půli lýtek, nebojte se ale ani vyšších modelů. Pod svetr si oblečte tričko nebo tílko. Obojí může být bavlněné nebo ještě lépe funkční. Některé svetry totiž mohou nahou kůži dráždit, a tomu je lépe se vyhnout. Navíc například merino skvěle zahřeje.

Jako kabát

Dalším způsobem, jak nosit dlouhé svetry k legínám, je jejich použití coby kabátu. Máte krásný dlouhý cardigan? Pokud ano, využijte jej v teplejších podzimních dnech. Oblečte si kvalitní jednobarevné legíny, k nim přihoďte základní tričko nebo jednoduchý obtažený svetřík z lehkého materiálu a celý outfit doplňte vhodnými teniskami.

Jako svetr

Ano, nosit svetr „jako svetr“ se nabízí. Pro někoho však představa kombinace svetru a legín právě přitažlivě nezní. Jak ji tedy proměnit v o něco módnější outfit? Zvolte správné legíny! Čím kratší máte svetr, tím víc záleží na volbě legín. Jde o jejich materiál, barvu, vzor i tloušťku.

U svetrů, které sahají těsně pod hýždě, si musíte skutečně dobře vybrat. Stylově vypadají koženkové legíny, jejichž velkou výhodou je, že nejsou ani trochu průhledné. Zkuste ale také sáhnout po legínách v tělové barvě. Zahřejí vás, ale budou působit lehce provokativním dojmem.