KrásaKrása a móda

Cviky na povislé tváře: 4 nejlepší metody

Cviky na povislé tváře: 4 nejlepší metody

Pomalu ale jistě stárnete a tváře díky gravitaci padají dolů. Každého tato část života čeká, ale my známe, jaké cviky jsou třeba, abychom si zanechali nebo alespoň zpevnily naše tváře.

Lícní zdvihy

Sedněte si pohodlně a ujistěte se, že máte záda rovně a uvolněné ramena. Položte prsty obou rukou na vnější část lícních partií, takže prsty směřují směrem k uším. Přitiskněte prsty lehce proti tvářím tak, abyste pocítili odpor. Pomalu a kontrolovaně zvedněte lícní svaly nahoru směrem k očím, zatímco se snažíte zachovat odpor prstů. Držte tuto pozici po dobu 5 sekund a pak opatrně uvolněte svaly zpět do výchozí polohy. Opakujte cvik 10krát.

Žvýkací cviky

Sedněte si pohodlně a uvolněte čelist. Zahajte pohyb žvýkání, jako byste žvýkali potravu. Představte si, že máte žvýkačku v ústech a žvýkáte ji. Žvýkejte pomalu a intenzivně. Snažte se zapojit co nejvíce svalů čelisti a tváří. Během žvýkání se soustřeďte na pocit napětí a kontrakce svalů v oblasti čelisti. Pokuste se provádět cvik po dobu 5-10 minut. Opakujte cvik každý den nebo alespoň několikrát týdně, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Čelo proti dlaním

Položte dlaně na čelo tak, aby prsty směřovaly dolů. Snažte se zvednout obočí a vytvořit odpor proti pohybu dlaní. Držte tuto pozici po dobu 10 sekund a opakujte 10krát.

Masáž obličeje

Pravidelná masáž obličeje může také pomoci posílit svaly a zlepšit průtok krve. Použijte své prsty a lehkým krouživým pohybem masírujte obličej směrem nahoru. Zaměřte se na oblasti, které jsou náchylné k povislým tvářím, jako jsou lícní partie a čelist.

Proč vznikají povislé tváře

  • S věkem dochází k postupné ztrátě kolagenu a elastinu, které jsou odpovědné za pevnost a pružnost kůže.
  • Nedostatečný svalový tonus v obličejových svalech. Svaly obličeje jsou zodpovědné za udržení pevnosti a kontur tváří.
  • Také mohou přispět i externí faktory, jako je nadměrné sluneční záření, kouření, nedostatek hydratace a nevhodná péče o pleť.