DalšíKrása a módaMóda

Co se nosilo před 20 lety: vzpomínáte na tyto trendy?

Co se nosilo před 20 lety: vzpomínáte na tyto trendy?

Přelom dvacátého a jednadvacátého století byl divoký a nálada ve společnosti se propisovala také do tehdejší módy. Tehdejší trendy často odporovaly jak našemu fyzickému zdraví, tak i estetickému cítění. Míchalo se množství neladících barev a lidé se řídili heslem „čím víc, tím líp“. Obrovskou roli hrály výrazné doplňky, nepřehlédnutelné kabelky a rafinovaně odhalená kůže. Mělo by se podle vás to, co se nosilo před 20 lety, zase vrátit?

Tohle už radši ne, prosím!

Některé trendy si zaslouží zůstat v zaprášené minulosti. Například vyčuhující tanga, jakmile se žena v džínách s nízkým pasem posadila, nebo výrazné nevkusné opasky s ještě výraznějšími přezkami. Pro tu dobu byly také typické tenké šály, které především ženy, ale někdy i muži, nosily specificky uvázané kolem krku. Jejich cílem nebylo zahřát. Šlo prostě jen o „módní“ záležitost.

Průsvitné legíny, kam se podíváš

Velkého rozmachu se dočkaly i legíny. Dámy je nosily místo kalhot a domnívaly se, že jejich skinny střih jim ubírá kila. Bohužel to však bylo od pravdy často velmi daleko. Legíny jsou díky své pohodlnosti trendy stále. Za posledních dvacet let ale používané materiály prošly podstatnou proměnou, a proto jsou dnešní legíny nesrovnatelně kvalitnější než ve svých prvopočátcích.

Střihy a jejich bláznivé kombinace

To, co se nosilo před 20 lety, se od dnešní módy odlišuje v mnoha směrech. Dnes máme k dispozici jiné materiály, jsme umírněnější ohledně barev a s potisky velmi šetříme. Alespoň v porovnání s přelomem tisíciletí. Skutečně signifikantní jsou ale typické střihy, které vládly začátku tohoto století. Kalhoty jsme nosili vždy jen s vysokým pasem a milovali jsme zvonáče. Pásky byly nutností a nechávali jsme je vyniknout. I proto jsme tak často sahali po krátkých tričkách.

Kabelky musely nést viditelné logo (a mohla to být klidně značka Adidas) a stejně tak i oblečení. Výstřihy byly rafinovaně umístěné na různé části našeho oděvu. Dnes bychom je tam možná ani nehledali. Čím kratší sukně, tím lepší byly. Trendům vládly zejména džínové. Správné boty se neobešly bez pořádné platformy a celý náš outfit zakončovaly řetízky, náhrdelníky a charakteristické kšiltovky. Vzpomínáte?