Krása a móda

Co o vás říká barva očí? Která barva je nejšťastnější?

Co o vás říká barva očí? Která barva je nejšťastnější?

Naše oči, které jsou také jako okno do duše, jsou jednou z prvních věcí, které si na nás lidé všimnou. Znamenají však také něco jiného než to, co je zřejmé? Zatímco barva našich očí je dána kombinací pigmentace a genů, někteří obyvatelé a kultury světa si pohrávají s myšlenkou, že barva očí má daleko hlubší význam.

Zelené oči

Zelenoocí lidé bývají tajemní, a to díky množství melaninu, který tvoří barvu jejich očí. Jedinci s touto barvou očí mají kreativní pohled na svět a jsou dostatečně zvědaví na to, aby se ptali i na ty nejsložitější otázky. O lidech se zelenýma očima je také známo, že jsou žárlivější než ostatní, ale to může být také tím, že jsou nesmírně vášniví. A aby toho nebylo málo – lidé s modrýma očima jsou ti nejšťastnější lidé na světě!

Světle až středně hnědé oči

Hnědé oči jsou nejčastějším typem očí na světě. Přibližně 79% světové populace má nějaký odstín hnědých očí. Lidé s hnědýma očima bývají sebevědomí a asertivní. Skvěle také zvládají konflikty, protože jsou to obvykle příjemní lidé, kteří jsou ochotni vyslechnout si názory druhých lidí, než vyjádří svůj vlastní názor.

Tmavě hnědé až černé oči

Tmavě hnědé oči jsou obvykle silně pigmentované, což někdy způsobuje, že vypadají až černě. A to proto, protože v sobě mají daleko více melaninu než světle nebo středně hnědé oči. Pokud tedy patříte k lidem, kteří mají tuto barvu očí, pak máte jistě vysoké sebevědomí. Lidé s touto barvou očí jsou rození vůdci, kteří jsou vždy připraveni postavit se světu. Pokud máte tmavě hnědé nebo černé oči, nikdy nebudete následovat dav, ale budete očekávat, že dav bude následovat vás.

Oříškové oči

Jedinečné zbarvení oříškových očí je výsledkem kombinace hnědé a jantarové barvy. Někdy mohou vypadat zelené, jindy zase hnědé. Tuto barvu očí má pouze 5% světové populace. Lidé s oříškovýma očima jsou skutečně jedineční. Proto může být těžké určit přesné rysy této barvy očí. Jedno se dá ale přece jen říci s jistotou – lidé s takovouto barvou očí jsou nezávislí!

Modré oči

Společným rysem lidí s modrýma očima je, že jsou veselí, laskaví a mají příjemné vystupovaní. Lidé s modrýma očima působí také mladistvě. Krom toho psychologové také tvrdí, že modroocí lidé mají vysokou toleranci vůči bolesti. Navíc nepatří k těm, s nimiž by si někdo zahrával jen proto, že působí nevinně.

Šedé oči

Lidé s šedýma očima se těžko hledají, ale pokud na někoho takového narazíte, určitě na vás zanechá dojem. Šedoocí jedinci jsou klidní, organizovaní a často jsou skvělými vůdci, protože zůstávají silní, když čelí stresovým situací. Na druhou stranu se mohou držet stranou, ale když jim poskytnete to správné prostředí, ukáží vám svou bystrou mysl a skutečnou osobnost plnou síly a odhodlání.