Horoskopy

Chtivá znamení: 3, která chtějí mít opravdu úplně všechno

Chtivá znamení: 3, která chtějí mít opravdu úplně všechno

Přemýšleli jste někdy o tom, jak může vaše znamení zvěrokruhu ovlivnit vaše finanční zvyklosti? Podívejte se, jaké jsou charakteristiky „žádostivých a chtivých znamení“ týkající se peněz a výdajů.

TOP 3 chtivá znamení

  • Panna
  • Blíženci
  • Býk

Panna (23. srpna – 22. září): Opatrní perfekcionisté

I když Panny nebývají vnímány jako finančně nejzdatnější znamení zvěrokruhu, rozhodně chápou hodnotu peněz. Jedinci ve znamení Panny často investují do dlouhodobých cílů a spoří si na horší časy. Často jsou pečlivými plánovači, kteří nespěchají a zvažují každou možnost – mají však jediný cíl: chtějí všechno.

Ve skutečnosti jsou Panny tak opatrné, pokud jde o jejich finance, že často váhají půjčit peníze, a to i členům rodiny. Věří ve finanční nezávislost a nerady kvůli někomu ohrožují svou finanční stabilitu. Často se tedy svému okolí jeví jako chtivé.

Blíženci (22. května – 21. června): Šetrní šetřílci

Osoby ve znamení Blíženců jsou známé svým bystrým intelektem, ale pokud jde o nakládání s penězi, mohou být neuvěřitelně spořivé, až lakomé. Jsou to lovci výhodných nabídek, kteří z každého haléře vytěží maximum. To oni nakupují zboží ve výprodeji, využívají všechny možné kupony, a dokonce šetří i na potravinách pro své blízké (nečekejte tedy, že by vám přinesli třeba něco na narozeninovou oslavu). Někdy se může podle jejich chování zdát, že nemají peněz nazbyt, i když mívají na spořícím účtu uloženou značnou částku.

Býk (21. dubna – 21. května): Obezřetní lovci výhodných nabídek

Býci jsou známí svou věrností a spolehlivostí, ale pokud jde o peníze, mohou projevovat trochu lakomství a chtivosti. Všeobecně platí, že osoby ve znamení Býka umí fantasticky šetřit a moudře investovat. Vždy hledají ty nejlepší nabídky a nepatří k těm, kteří by bezmyšlenkovitě utráceli. Ve skutečnosti se při nákupech často pouštějí do smlouvání a vyjednávání. A mnohdy jednají dost nepochopitelně – ať už se jedná o jízdu přes celé město za lepší nabídkou, nebo o vyjednávání o cenách v obchodech.

Chtivá znamení přehledně

Tato tabulka vám poskytne rychlý přehled o tom, jak jednotlivá znamení zvládají finanční správu a jaké jsou jejich hlavní rysy v této oblasti.

ZnameníCharakteristika peněžního chování
PannaMoudrá a obezřetná, investuje do dlouhodobých cílů, spoří na horší časy, ale peníze nepůjčí ani svým příbuzným.
BlíženciBystří, ale šetřiví až lakomí, lovci slev, šetří i na jídle pro své blízké a pořád vypadají, jako by neměli peníze.
BýkVěrný a spolehlivý, ale střídmý, šetří a hledá nejvýhodnější nabídky, je velmi praktický a houževnatý při nakupování (hlavně při lovení slev).