Krása a módaNehty

Červenobílé nehty: dejte šanci gel laku i v roce 2024!

Červenobílé nehty: dejte šanci gel laku i v roce 2024!

Klasický lak se snadno omrzí. Věnujete polovinu svého odpoledne pečlivé manikúře a za dva dny můžete začít nanovo, protože lak už zkrátka nevypadá perfektně. A nedokonalý lak kazí vzhled vašich jinak dokonalých rukou. Pokud je to i váš případ, dejte šanci gel laku a nebudete litovat!

Výhody a nevýhody gel laku

K výhodám gel laku patří zejména jeho dlouhá výdrž, schopnost značně zpevnit váš nehet a rychlá připravenost nehtů k používání. V porovnání s klasickým lakem, který je ještě dlouho po zaschnutí měkký, je gel lak po posledním vytažení z lampy už hotový a zcela tvrdý.

Jistou nevýhodou je nutnost poměrně zásadní počáteční investice, která se pohybuje v rozmezí mezi jedním a dvěma tisíci korunami. Zároveň i časově náročné sundávání předchozího gel laku může být pro mnohé nevýhodou, jelikož zabere i více než hodinu času. Za kvalitní a dlouhotrvající manikúru ale tyto nesnáze jistě stojí!

Červenobílé nehty: postup, který zvládne každý

Barevná kombinace červené a bílé je ideální jako vánoční. Červenobílé nehty s vánoční tématikou navíc vytvoříte snadno. Stačí zvolit vhodné odstíny. Zkuste například odstín SOULMATE GP220 a WHITE 100 od značky Ruscona.

Při práci s gel laky nikdy nepřeskakujte nail prep a primer. Mají totiž schopnost prodloužit výdrž vaší manikúry. Dále aplikujte bázi, nechte ji zapéct v lampě a na ni aplikujte barevnou vrstvu. Na všechny nehty kromě malíčků naneste ve dvou vrstvách červený odstín a nechejte vždy zapéct podle návodu.

Poté nalakujte malíčky bílou barvou a opět důkladně zapečte. Na ukazováčky pak udělejte bílým lakem několik šikmých pruhů ve stylu candy cane. Opět zapečte.

Na závěr podle návodu aplikujte i top coat. Na tento krok nikdy nezapomínejte, protože by vaše manikúra jen stěží vydržela tak dlouho krásná.