Krása a módaMóda

Brýle pro hranatý obličej: 3 nejvhodnější tvary

Brýle pro hranatý obličej: 3 nejvhodnější tvary

Bádáte nad tím, jak zjemnit vaše dost výrazné hrany obličeje? Nemusíte se ničeho bát, jelikož vám v článku prozradíme 3 přívětivé tvary obrouček, které vám budou sedět.

Charakteristické rysy hranatého obličeje

  • Hranatý obličej obvykle má výrazné, rovné čelisti, které vytvářejí jasný a pevný spodní okraj obličeje.
  • Jeho přímé a pravoúhlé linie se táhnou od čela k bradě.
  • Často u něj uvidíte širší čelo, které je stejně široké jako čelist.
  • Výrazné a silné lícní kosti jsou také častým rysem hranatého obličeje, ty dodávají obličeji pevnost.

Oválné obroučky

Oválné brýle jsou skvělou volbou pro lidi s hranatým obličejem, protože mohou pomoci zmírnit tvrdé linie obličeje a dodat mu opticky vyvážený vzhled. Upřednostňujte středně velké až velké brýle, tak aby se hodily k vašemu obličeji. Nebojte si zvolit i extravagantnější styly a tlustší obroučky. Vyberte si brýle s jemnými, zaoblenými hranami, které zkrotí tvrdost vašeho obličeje.

Kulaté brýle

Vybírejte dostatečnou šířku brýlí, které nebudou velmi úzké, aby se vyrovnaly s viditelnými liniemi vašeho obličeje. Vyhýbejte se masivním nebo výrazným rámečkům. Spíše se dívejte po decentní tloušťce a střední velikosti brýlí. Do toho zakomponujte jemné zaoblené hrany. Kulaté obroučky jsou často spojovány s retro stylem, takže pokud milujete Vintage, tak budou přímo pro vás.

Obroučky Panthos

Panthos brýle mají obvykle kombinaci kulatých a hranatých prvků, kdy spodní část rámu bývá zaoblená, zatímco horní část může být plochá nebo širší. Tyto zaoblené části zmírňují ostrost hranatého obličeje. Stejně jako u výše zmíněných brýlí, preferujte střední velikost. Panthos brýle mohou být vyrobeny v různých stylech a provedeních, včetně klasických, moderních nebo módních variant, což znamená, že se snadno přizpůsobí různým preferencím a vkusům.

Shrnutí

V článku jsme vám představily charakteristické rysy hranatého obličeje, které jsou: jesné, pevné a velmi výrazné čelisti a široké čelo. Nejvhodnějšími tvary, které zjemní obličej je například oválný, kulatý nebo tvar Panthos.