Další

Bojové umění s tyčí

Bojové umění s tyčí

Rádi byste začali s tréninky bojových umění a nevíte, které si vybrat? Láká vás bojové umění s tyčí a nevyznáte se v jejich specifikacích? V následujícím článku vám představíme šest z nich a popíšeme si je.

Hanbo-Jitsu

Toto bojové umění používá hůl zhruba o velikosti běžné procházkové hole. Původně bylo toto umění používáno v Číně a Japonsku. Díky pojetí boje je pak možné v systému nahradit bojovou tyč za alternativní prostředky, které mohou velmi dobře posloužit k sebeobraně.

Mohlo by vás také zajímat: Jak začít s MMA

Bōjutsu

Bōjutsu je bojové umění z japonska, které používá tyč zvanou bō. Jednotlivé techniky, které jsou v tomto bojovém systému používány jsou často velmi podobné jako u klasických bojových sportů bez použití náčiní. Zmíněná tyč je používána pouze podle filozofie, že pouze prodlužuje vlastní končetiny.

Gatka

Také další bojové umění v našem výčtu pochází z Asie. Systém Gatka byl vyvinut v Indii a dřevěné tyče, které jsou v něm používány k boji mají simulovat meče, které jsou používány v reálné konfrontaci. Zároveň je Gatka považována také za druh umění a předvádí se během různých slavností a festivalů.

Canne de combat

Francouzské bojové umění, které pochází z 19. století a je vyvinuto jako samostatný systém sebeobrany. K ní je používána hůl nazývaná „canne“, která je opět podobná klasické vycházkové holi. Pro ochranu je při tomto umění používán speciální oblek a maska.

Mau rākau

Poslední bojové umění z našeho výčtu je spojené s kulturou Māori na Novém Zélandu a nepoužívá ve svém bojovém systému pouze tyče, ale i další druhy zbraní. Jednotlivé odvětví se pak liší právě podle druhu použité zbraně, takže se jedná o velmi variabilní a široce využitelné umění.

Zdroj: wayofmartialarts.com