Další

Bojím se dát výpověď: proč se nebát výpovědi a jaké otázky zvážit?

Bojím se dát výpověď: proč se nebát výpovědi a jaké otázky zvážit?

Položili jste si v současném zaměstnání několikrát otázku, zda nedat výpověď, ale hned jste si představili, co vše byste museli řešit, když by se to konečně stalo, a dostali jste strach? Jenže co když se situace v práci stane nesnesitelnou? Dnes vás naučíme, jak se zbavit strachu z výpovědi.

Nespoléhejte na zlepšení situace

Pokud si říkáte, že se situace v zaměstnání zhoršila, ale že se věci ještě zlepší, tak jste velmi naivní. Ať už jde o sociální prostředí nebo nároky zaměstnavatele, jakmile vás začne něco skutečně štvát, a v souvislosti s tím vás popadnou myšlenky na výpověď berte nohy na ramena.

Ztráta nebo snížení mzdy

Ztráta nebo snížení mzdy je nejčastějším důvodem, proč se lidé bojí odejít z práce, ve které jsou nespokojení, obzvláště pak ve chvíli, kdy máte vyživovací povinnost vůči rodině. Zkuste si před podáním výpovědi prověřit, jaká je aktuální situace na pracovním trhu. Je volných několik pozic, o které máte zájem? Pak je to jasné, že se máte kde ucházet o zaměstnání a bez příjmů tedy nezůstanete. A pokud máte zkušenosti, jistě bude s novým potenciálním zaměstnavatelem možno dohodnout nástupní mzdu, jaká vám bude vyhovovat.

Ztráta služebních výhod

Ano, i tyto k tomuto patří, ale přece se nenecháte koupit na služební mobil, počítač nebo auto. Jakmile jste nespokojení, materiální výhody by měli jít rozhodně stranou.

Kdy je výpověď nevyhnutelná?

Podání výpovědi dokáže být velmi stresující, obzvláště pokud o odchodu uvažujete dlouhodobě. Cítíte při pomyšlení na vaše zaměstnání vztek? Pak je výpověď jediným řešení pro ušetření vaše psychického zdraví a také vašeho okolí. Výpovědí se vám velmi uleví po všech stránkách.

  • Odmítnutí přidání mzdy
  • Nedostatek respektu zaměstnavatele vůči zaměstnancům
  • Dlouhodobé neshody na pracovišti mezi kolegy
  • Práce vás nenaplňuje
  • Situace v práci vás dlouhodobě frustruje
  • Práce vás nebaví