Další

Barvy rovnátek: 3 tipy jak pro sebe vybrat správný odstín

Barvy rovnátek: 3 tipy jak pro sebe vybrat správný odstín

Barvy rovnátek jsou téma, které se hodně řeší. Když už totiž musíte nosit rovnátka tzv. na stálo, přejete si, aby se staly součástí vašeho looku. Tomu může napomoci vhodně zvolená barva. Barevná rovnátka jsou také způsobem, jak se lépe smířit s tím, že je musíte nosit – barvy rovnátek rozzáří váš úsměv a vy se za přítomnost drátků v puse nebudete tolik stydět.

Jaké jsou barvy rovnátek?

Pokud jde o barvy rovnátek, budete mile překvapeni, kolik možností máte na výběr. Barevné gumičky na rovnátkách vypadají velmi zajímavě, jejich barva může být vaše oblíbená nebo lze zvolený odstín sladit například s nějakou výjimečnou událostí nebo obdobím. Níže najdete tři praktické tipy, jak pro sebe vybrat ideální barvu rovnátek.

  • Jaká je vaše oblíbená?
  • Slaďte barvu rovnátek s nějakou událostí
  • Vyberte barvu podle typu pleti

Tip první: jaká je vaše oblíbená barva?

Většina z nás tak nějak tíhne k nějaké konkrétní barvě. Ta se odráží nejen na našem oblečení, ale celkově se tímto odstínem povědomě obklopujeme. Určitě i vy tak máte minimálně jednu preferovanou barvu, proto tomu přizpůsobte i barvu rovnátek. Můžete ji tak sladit právě se svým oblečením.

Tip druhý: slaďte barvu rovnátek s nějakou událostí

Barvy rovnátek lze měnit při každé návštěvě zubaře. Vždy tak máte příležitost sladit odstín rovnátek s nějakou událostí. Lidé často mění barvy rovnátek například s ohledem na rovní období – v létě vyhrává zelená, žlutá nebo oranžová, v zimě pak zase modrá nebo zelená s červenou, což jsou typické vánoční barvy.

Tip třetí: vyberte barvu podle typu pleti

Barvy rovnátek se dají vybírat i podle toho, jaký typ pleti máte. Jste-li spíše snědší typ, budou vám slušet rovnátka ve zlaté barvě. Naopak pokud jste studený typ, vyberte pro sebe třeba nebesky modrou.