Další

Barvy, které přitahují smůlu: nemáte tyto 3 ve svém šatníku?

Barvy, které přitahují smůlu: nemáte tyto 3 ve svém šatníku?

I když neexistuje žádný vědecký důkaz, který by potvrzoval, že určité barvy přímo přitahují smůlu, existuje několik teorií o tom, jaké barvy mohou v lidech vyvolat negativní pocity a přinášet smůlu. Vybrali jsme proto TOP 3 negativní barvy, které v lidech obvykle evokují smutek, úzkosti nebo také melancholii.

Černá

Právě černá barva je často spojována s temnotou a smutkem. Může vyvolat pocit osamělosti a melancholie, a proto je ve většině zemí také barvou smutku a smrti, přičemž do černé barvy se oblékáme při účasti na pohřbu. Existuje také pověra o černé kočce, která vám zkříží cestu a přinese smůlu do vašeho života. Pokud se nad černou barvou zamyslíme ještě více do hloubky, zjistíme, že černá barva je spojena také s černou magií nebo čarodějnicemi.

Hnědá

Hnědá barva může být spojena s nečistotou a v některých kulturách je dokonce právě hnědá považována za barvu chudoby a může tedy v lidech vyvolávat nepříjemné pocity nebo přinášet smůlu.

Šedá

Může být považována za nudnou a nevýraznou barvu – u mnoha lidí může vyvolat nechuť cokoliv v našich životech změnit k lepšímu a raději zůstat stále na stejném místě. Pokud jste si oblíbili v poslední době šedý interiér, jako mnoho lidí po celém světě, je vhodné tuto ponurou barvu doplnit barevnými doplňky podle ročního období. Na jaře můžete svou kuchyni rozzářit žlutými tulipány a jídelním textilem, zatímco v zimě šedý interiér rozzáří červená barva.

Obklopte se pozitivními barvami

Je důležité si uvědomit, že vnímání barev je zcela subjektivní, přičemž se může lišit také v mnoha světových kulturách a náboženstvích. Pokud se chcete vyhnout smůle, zkuste si vybrat barvy, které vám osobně přinášejí radost a pozitivní emoce – co třeba uklidňující zelená barva nebo relaxační modrá? Pokud se obklopíte pozitivními barvami také ve svém interiéru, budete se cítit každý den spokojeně a šťastně.