Další

7 krásných balkonovek, které jsou krásnější než muškáty

7 krásných balkonovek, které jsou krásnější než muškáty

Jaro klepe na dveře a vy se nemůžete dočkat. Pokud už letos nechcete mít v truhlících na balkóně muškáty, máme pro vás pár užitečných tipů. Ukážeme vám, jaké květiny budou vašemu balkónu slušet a prozradíme i to, jak se o ně starat.

1. Fuchsie

Máte-li balkón směrem na sever, ideální pro vás budou fuchsie. Tyto květiny totiž ochotně kvetou i ve stínu. Jejich období jejich květu je navíc vcelku dlouhé. Pořídit si můžete fuchsie vzpřímené, převislé i polopřevislé. Všechny mají krásný a neobvyklý tvar květů

2. Million bells

Million bells (neboli miliony zvonků) váš balkón rozzáří. Jsou totiž doslova obsypané drobounkými kvítky, které navíc není třeba po odkvětu odstraňovat. Milion bells potřebují teplé a slunečné místo a pravidelnou zálivku. Během horkých letních dnů je můžete zalévat i dvakrát denně.

3. Petúnie

Petúnie rozhodně nejsou vhodné pro začínající pěstitele. Jejich pěstování je totiž extra náročné. Květiny je třeba pravidelně zalévat (avšak pozor, mají sklon k zahnívání kořenů) a pravidelně hnojit (ideálně každý týden). Za pečlivou péči vás však petúnie odmění krásnými barevnými květy.

4. Vějířovka

Pokud u vás hodně fouká, je pro vás vhodnou balkónovkou vějířovka. Tato rostlina je odolná vůči větru i dešti a kvete až do zámrazu. Tvary květů připomínají vějíř a mohou mít nejrůznější barvy. Listy jsou dužnaté. 

5. Lantana

Lantala pro vás každý den připraví překvapení. Pokud totiž nebude pěstovat bílou variantu, bude se vám rostlina (přesněji barva květů) měnit doslova před očima. Lantela potřebuje slunné místo a hodně vody. Dejte však pozor, květina je jedovatá.

6. Begónie

Begónie může být jak jednoletá rostlina, tak i trvalka. Může také mít také nejrůznější barvy. Nemá ráda přímé světlo a vodu na listech. Zalévejte ji tedy vždy spodem. Roslinu nevystavujte mrazu a vždy ji na balkón dávejte až po tzv. zmrzlých mužích.

7. Netýkavka balzamína

Balzamínu znaly už naše prababičky a říkaly jí ančička, sultánka nebo také pilná lízinka. Netýkavka vydrží kvést po celé léto, má ráda polostín a stín a seženete ji v bílé, růžové, fialové i červené barvě.