KrásaKrása a móda

5 nejlepších parfémů pro únor 2023: Už je máte?

5 nejlepších parfémů pro únor 2023: Už je máte?

Volba parfému by měla navazovat hned na několik specifik, mezi něž se řadí vedle preferencí také příležitost, denní doba nebo roční období. Každá žena by tak měla mít hned několik vybraných parfémů, které volí vždy podle toho, za jakým účelem si je aplikuje. Parfémy na běžné nošení tak mívají o něco méně výrazné charakteristické tóny než parfémy na večer či zvláštní příležitost. Stejně tak v létě jsou oblíbenější svěží vodní, ovocné nebo citrusové vůně, zatímco v zimě raději vybíráme vůně zemité či orientální. Jaký parfém tedy zvolit pro únor letošního roku?

Zimní parfémy a jejich charakteristické tóny

Zimní období je obecně spojováno s několika specifickými vůněmi, kterým kralují sladké a těžší intenzivní kořeněné tóny. Ty vychází jednak ze základní palety vůní vánočních svátků, kterými zima začíná (mandarinka, jablko, skořice a další ostrá koření), jednak ze souboru vůní, které mají specifický hřejivý charakter a evokují pohodlí a útulno jako kontrast k chladnému zimnímu počasí. Mezi nejčastěji využívané se tak řadí dřevité a orientální vůně doplněné sladkým ovocem, vanilkou a karamelem, případně intenzivní pižmové a čokoládové tóny. Zde je pět nejlepších parfémů pro letošní únor.

Yves Saint Laurent: Libre Le Parfum

Parfém Libre nabízí luxusní a hřejivou vůni skládající se z levandule, pomerančových květů a vanilky. Tóny koření v hlavě parfému vyvojávají velmi příjemný a sladký dojem složený z mandarinky, zázvoru a šafránu, v srdci parfému pak převládají opojné květy pomerančovníku a levandula a završuje je medový a vanilkový základ. Vůně je ideální na zvláštní příležitosti.

Narciso Rodriguez: Musc Noir Rose For Her

Hledáte-li nevšední vůni na každodenní nošení je Musc Noir Rose zimním parfémem přesně pro vás. Obsahuje ostré tóny růžového pepře, pižma a bergamotu, které doplňuje vůně vanilky a pačuli.

Prada: Paradoxe

Pokud upřednostňujete jemnější květinové vůně, svěží a hřejivé tóny parfému Paradoxe značky Prada vám je rozhodně nabídnou. Parfém kombinuje florální vůně exotických květin (jasmínu, pomerančového květu) s vanilkou a sladkou hruškou, a dále s tóny orientálního koření, mechu a pižma.

Zara: Sand Desert At Sunset

Do horkých letních dnů vás v zimním období přenese parfém Sand Desert At Sunset od značky Zara. Obsahuje tóny vanilky, skořice a orientálního koření, které doplňuje příjemná vůně čokolády.

Byredo: Eyes Closed

Tato zvláštní unisex vůně se hodí na běžné nošení především v zimních měsících. Parfém je typický výrazně kořeněnou vůní, jež je tvořena kořenem kosatce, zázvoru, kardamomu a skořice.