DalšíRecenze

5 nejlepších destinací pro důchodce

5 nejlepších destinací pro důchodce

Senioři často hledají možnosti, jak co nejlépe využít volný čas v důchodu a zároveň si užít prosluněné dny. Mnoho z nich by navíc rádo prozkoumalo svět za hranicemi svého domova. Možností, kam vycestovat do zahraničí je však spousta, stejně tak je pestrá i nabídka destinací přátelských pro seniory. Pokud jste také důchodcem a přemýšlíte o dobrodružství v cizině, čtěte dále. V tomto článku vám přinášíme seznam 5 nejlepších destinací, které stojí za zvážení. Od exotických pláží až po historická města – tyto destinace nabízejí ideální kombinaci pohody, kultury a zážitků. 

Španělsko – země slunce, flamenca a fiesty 

Španělsko je oblíbenou destinací pro důchodce z celého světa. Díky příjemnému podnebí, skvělé zdravotní péči a bohatému kulturnímu dědictví je Španělsko ideálním místem pro strávení důchodu. Města jako Barcelona a Valencia nabízejí živou atmosféru a širokou škálu kulturních aktivit, zatímco Kanárské ostrovy lákají na krásné pláže a relaxaci. 

Španělskou architekturu si zamilujete na první pohled
Španělskou architekturu si zamilujete na první pohled

Thajsko – je libo trocha exotiky?

Thajsko je exotickou destinací, která se stává stále oblíbenější mezi důchodci. V této zemi si totiž můžete užít plno dobrodružství za poměrně příznivou částku, nejvíc vás přitom bude stát zpáteční letenka. Země nabízí krásné pláže, pestrou kuchyni, fascinující kulturu a příznivé náklady na život. Města jako Bangkok a Chiang Mai lákají na bohatou historii, chrámy a trhy, zatímco ostrov Phuket nabízí relaxaci na bílých plážích a azurovém moři.

V Thajsku si užijete za příznivou cenu
V Thajsku si užijete za příznivou cenu

Itálie – klasika, která neomrzí

Itálie je známá svými malebnými vesničkami, bohatou historií a vynikající kuchyní. Pro důchodce nabízí italská kultura, umění a architektura nekonečné možnosti pro objevování. Od procházek po uličkách Říma až po relaxaci u jezera Como. Itálie je zkrátka ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít bohatý životní styl.

Město Benátky (italsky Venezia)
Město Benátky (italsky Venezia)

Malta – procestujte celý ostrov

Malta je maličký ostrovní stát v Středozemním moři, který nabízí teplé počasí, bohatou historii a klidnou atmosféru. Důchodci si zde mohou užívat slunečních dní na plážích, procházky úzkými uličkami Valletty a objevování archeologických nalezišť. Ostrov Malta přitom můžete při jediné dovolené poznat takřka celý – od východu na západ i od severu na jih. Nečekají vás zde žádné dlouhé přejezdy, protože za několik desítek minut jste na druhém konci ostrova.

Valleta je město na Maltě, kde si užijete architekturu i moře
Valleta je město na Maltě, kde si užijete architekturu i moře

Zakynthos – tyrkysové moře s nádechem Řecka

Jestliže jste již vycestovali do Řecka a zamilovali jste si tamnější kulturu, pak při návštěvě ostrova Zakynthos rozhodně nebudete zklamaní, naopak. Krásné písečné pláže jsou pro Zakynthos příznačné, stejně jako tyrkysové moře, které je velmi oblíbené také mezi seniory. Najdete zde přitom hned několik letovisek s klidnou atmosférou bez nočních klubů a diskoték. A až vás koupání omrzí, můžete se vydat za dobrodružstvím po vnitrozemních olivových hájích.

Na ostrově Zakynthos vás čeká tradiční architektura a skvělé jídlo
Na ostrově Zakynthos vás čeká tradiční architektura a skvělé jídlo